"Підтримати"
Новини
Всі новини

Для України зростає загроза з Азовського моря: ВСУ укріплюють бєздатність

Для України зростає загроза з Азовського моря: ВСУ укріплюють бєздатність

Азовське море є "дуже важким місцем" щодо стратегії військових дій у разі ескалації з боку РФ. Саме з цієї точки, а не з суші, російські військові можуть розпочати новий наступ на Україну, у зв'язку з чим ЗСУ зміцнюють боєздатність у вказаному регіоні.

Про небезпеку, що надходить із боку Азовського моря, The Washington Post висловився секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов. Американське видання написало, що Азов "є єдиним місцем, де сили двох країн щодня наражаються на ризик прямого конфлікту".
"А оскільки кордону на морі немає, російський флот може підійти настільки близько до українського узбережжя, що, можливо, робить південно-східні прибережні міста України найбільш вразливими в країні", – йдеться у статті.
Як зазначив Данілов, українській армії буде чим протистояти російським військовим, якщо ті почнуть атаку з Азовського моря. Це, зокрема, крилаті ракети наземного базування "Нептун".
Очікується, що перший дивізіон цього ракетного комплексу найближчим часом стане на чергове бойове чергування.
Водночас у The Washington Post нагадали, що в 2014 році з початком агресії РФ Україна втратила 70% свого військово-морського флоту.
Додамо, глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає: якщо Росія зважиться на масштабний наступ на Україну, то для тиску на південні українські міста вона використовуватиме свої військові сили в Азовському морі. У цьому регіоні РФ має перевагу, визнав дипломат.
На брифінгу 22 грудня Данілов розповів, що на відстані 200 км від російсько-українського кордону перебувають 122 тисячі російських військових. Ще понад 143 тисячі – за 400 км.
За його словами, Україна готова дати відсіч країні-агресору в разі нової атаки. Секретар РНБО впевнений, що зброї у ЗСУ та в звичайних громадян для цього вистачить.


Оbozrevatel


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме