"Підтримати"
Новини
Всі новини

Верховний суд викликає Зеленського з приводу позова, висунутого проти нього Порошенко

Верховний суд викликає Зеленського з приводу позова, висунутого проти нього Порошенко

Адвокат п'ятого президента України, депутата "Європейської солідарності" Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що президенту Володимиру Зеленському надіслано повістку, у якій його запрошують з’явитися на засідання Верховного суду України. Про це Головань повідомив у Facebook. 

Засідання відбудеться 22 лютого 2022 року та стосується адміністративного позову Петра Порошенка.
Позов колишнього президента Петра Порошенка до президента Зеленського стосується адміністративної справи "Про визнання бездіяльності протиправноим та зобов’язання вчинити певні дії".
Згідно з текстом записки, судове засідання в адміністративній справі відбудеться 22 лютого 2022 року о 15 годині дня. У тексті повістки також казано, що особа, яку викликають повісткою, зобов’язана з’явитися на засідання.
"Верховний Суд роз’яснює, що в разі неприбуття в судове засідання, судом будуть застосовані наслідки, передбачені статтями 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України", – сказано в повістці.
В Офісі президента повідомили, що повістка не надійшла. Відповідь буде, коли її офіційно отримають.

Нагадаємо

П'ятому президенту Петру Порошенку 21 грудня оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу — сприяння тероризму і державна зрада. Ідеться про справу про закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу. Порошенко записав відеозвернення у якому заявив, що планує повернутися в Україну "у першій половині січня".
"Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.
Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3 млрд гривень.
У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.
Суспільне


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини