"Підтримати"
Новини
Всі новини

У МЗС України відреагували на визнання російським судом присутності військ РФ на Донбасі

Українське Міністерство закордонних справ відреагувалона рішення російського суду, який напередодні визнав наявність військ РФ на окупованому Донбасі.

Як заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, таке визнання є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі.

“Визнання в рішенні російського суду присутності збройних сил Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито „внутрішньоукраїнський“ характер конфлікту на Донбасі. Цього разу РФ власноруч створила юридичний прецедент, який чітко зафіксував її статус як сторону міжнародного збройного конфлікту”, — зазначив Ніколенко.

Він додав, що це рішення зміцнить позицію України в провадженнях проти Росії в міжнародних судових інстанціях. Проте, російським юристам стане дедалі важче називати біле чорним, а чорне білим. Вердикт ростовського судді наблизив притягнення російської влади до міжнародно-правової відповідальності.

“Не дивно, що російська сторона почала видаляти згадане судове рішення із публічного доступу. Але приховати злочини Росії проти України не вдасться”, — додав він.

Як стало відомо, Кіровський районний суд Ростова-на-Дону в листопаді виніс вирок у справі про корупцію при поставках продовольства, в якому побічно підтверджується присутність російських військових на Донбасі.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков прокоментував інформацію про вирок суду, в якому йдеться про присутність російських військових на території України. За його словами, в документі міститься помилкова інформація, тому що нібито “російські війська не перебували і не перебувають на Донбасі”.
Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме