"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна друга у світі, що має свої інноваційні препарати для лікування та профілактики коронавірусу

Україна друга у світі, що має свої інноваційні препарати для лікування та профілактики коронавірусу

В Україні відбулася сертифікація класу II-a та введення в обіг медичних виробів Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” та Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів”.

Їх розробкою займалася вітчизняна компанія “Стерісент Ізраїль Україна "Інститут комплексних систем безпеки“ — науково-дослідне підприємство з розробки інноваційних препаратів.
За словами директора компанії Анастасії Калініної, відтепер медичні вироби можна легко придбати.
“Після сертифікації класу II-a наші медичні вироби введені в обіг, отож їх легко можна придбати на сайті компанії та в аптеках. Разом з командою ми за допомогою одного з перевізників вирішили зробити безкоштовну доставку до дверей замовника. Це не лише зручно, а й швидко. Бо лікування треба розпочинати з перших симптомів інфекції”, - підкреслила вона.

Історія розробки

Розробкою цих медичних виробів займалися фахівці на базі Науково-дослідних інститутів Академії медичних наук України та Ізраїлю з липня 2019 року. Компанія “Стерісент Ізраїль Україна "Інститут комплексних систем безпеки“ співпрацює з провідними науково-дослідними інститутами Ізраїлю та інститутами Академії медичних наук України. А всі основні дослідження проводить "Інститут громадського здоров’я ім. А.Н.Марзєєва“ Національної академії медичних наук України”.
Науковці пояснюють - медичні вироби Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” та Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів” у вигляді спеціального розчину застосовуються для лікування ранішньої стадії та запобігають тяжкому вірусному захворюванню.
Згідно з сертифікаційними документами, можуть використовуватися разом з кисневими концентраторами та апаратами ШВЛ. Розробники наголошують — медичні вироби можуть застосовуватися і як профілактика від захворювання на коронавірус.

Принцип дії

Медичні вироби працюють дуже просто. Розчин потрапляє в дихальні шляхи через небулайзер (стаціонарний або переносний — ред.). Через те, що хіміко-фізична дія препарату спрямована на пряме знешкодження будь-якого патогену в місці його найбільшого скупчення на слизових оболонках людини в дихальних шляхах, вони не допускають реплікації вірусу, отож хвороба не переходить у більш важку стадію.
За протоколом лікування COVID-19, під час хвороби виникають ускладнення бактеріальної та грибкової етіології, які потребують призначення антибактеріальних та протигрибкових препаратів. Розробники медичних виробів пояснюють: Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” та Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів” діють однаково ефективно на всі зазначені патогени. При застосуванні медвиробів на ранній стадії вони не тільки знижують реплікацію SARS-CoV-2 та вірусне навантаження, але й здійснюють профілактику бактеріальних та грибкових ускладнень.

Дослідження

Загальна кількість пацієнтів, при лікуванні яких застосовувалися медичні вироби, становила 90 осіб. За перші 24 години у пацієнтів поліпшилися загальні показники життєдіяльності, суттєво знизилися ознаки вірусного захворювання.
Не розвивалося запалення легень, спостерігалася нормалізація показників температури тіла та сатурації крові. Препарати показали високу ефективність на ранній стадії лікування коронавірусних інфекцій.
Також їхнє використання запобігло переходу середньої тяжкості перебігу хвороби в тяжку або критичну форми. Побічні реакції при застосуванні зафіксовані не були. Загальний термін лікування хворих скоротився в 2-3 рази до 7-12 днів.
Військово-медичний клінічний центр Західного регіону використовував Sterisent “Санація+Антиковід” для профілактики та лікування коронавірусної інфекції. Про це журналістам УНН повідомили розробники препарату, посилаючись на відповідні документи, які є в розпорядженні редакції.
“Повідомляємо, що наданий Вами засіб для санації дихальних шляхів Sterisent „Санація+Антиковід“ практично застосовувався для лікування 10-х госпіталізованих пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19. При застосуванні препаратів отримано позитивну динаміку до покращення стану у всіх пацієнтів. Для використання препарату застосовувалися стаціонарні та мобільні небулайзери”, — повідомили у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону

Результат застосування

Виходячи з документа в результаті використання засобу, у 10 пацієнтів із середнім ступенем тяжкості захворювання COVID-19 не спостерігалося запалення легенів (пневмонія), не спостерігалися різкі перепади станів, показників температури тіла та сатурації крові, не відбувався перехід середньої тяжкості перебігу хвороби в тяжку та критичну форми, скоротився час лікування в 2-3 рази — з 24 до 7-12 днів. Окрім того, не було зафіксовано побічні реакції на засіб.
“Водночас, в інших пацієнтів, під час лікування яких засіб не застосовувався, перебіг хвороби був важчим ніж в тих, хто його використовував, а тривалість хвороби — довша. В цілому встановлено високу ефективність засобу для санації дихальних шляхів Sterisent „Санація+Антиковід“ (робоча назва — „Стерісент антиКОВІД“, — ред.)” для застосування в комплексній терапії при лікуванні коронавірусної хвороби“, — резюмували фахівці.

Друга у світі

Україна стала другою країною в світі після Ізраїлю, у якій з’явилися інноваційні препарати для лікування та профілактики всіх штамів коронавірусу. Медичні вироби Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” та Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів” вже отримали сертифікацію класу II-a та введені в обіг.
Розробники наголошують — крім аптек препарати доступні на сайті компанії, де серед іншого є вся документація у відкритому доступі.

Нагадаємо
Окрім Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова також протягом одного місяця використовувала Sterisent “Санація+Антиковід”.
Препарат застосовувався у якості профілактики та для лікування хворих на коронавірус. В результаті кращі показники фіксувалися саме у тих пацієнтів, в лікуванні яких застосовувався цей медичний виріб. У 35 хворих які приймали вказаний засіб скоротився час лікування в середньому до 6 днів.
Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини