"Підтримати"
Новини
Всі новини

Роз'яснює НСЗУ: чи можна отримати безкоштовну медичну допомогу у приватних медзакладах

Роз'яснює НСЗУ: чи можна отримати безкоштовну медичну допомогу у приватних медзакладах

Існує думка, що безкоштовно медичну допомогу можна отримати лише у державних медустановах, а у комунальних та приватних – ця допомога завжди платна. Це не так, - пояснює НСЗУ.

Як дізнатися, який приватний медзаклад має договір з НСЗУ та які безплатні послуги надає? 

Це можна зробити кількома способами: на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій» на сайті НСЗУ; для цього необхідно обрати у фільтрах населений пункт, тип власності (приватна та/або ФОП), вид допомоги (первинна, спеціалізована, COVID-19), напрям – конкретний пакет медичних послуг за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 у медзакладі, який має мати відповідну наліпку на дверях Щоб уточнити, чи працює потрібний спеціаліст у тому чи тому медичному закладі, варто туди зателефонувати. 

Як отримати безплатну спеціалізовану допомогу в приватній клініці?

Безплатно потрапити на прийом до вузького спеціаліста можна, якщо мати для цього електронне направлення. Виписує таке направлення лікар, що скеровує на додаткове обстеження чи консультацію, щоб відтак установити діагноз чи призначити лікування, а саме: сімейний лікар терапевт або педіатр вузький спеціаліст.

Чи обов’язково мати електронне направлення на консультацію до гінеколога або психіатра у приватному закладі? 

Щоб потрапити на консультацію до гінеколога, зокрема й для дитячого та підліткового віку, і психіатра, електронне направлення не потрібне. Утім, заклад має мати договір з НСЗУ на необхідні послуги та фахівця.

Чи встановлений ліміт на кількість безкоштовних послуг у лікаря-ФОП чи у приватних установах?

Кількість візитів до таких лікарів, обстежень та аналізів не обмежена. Але вимагати від лікаря направити до того чи іншого фахівця пацієнти не можуть. Безкоштовну консультацію пропонує тільки лікар, якщо бачить потребу.

Чи можливо звернутися до комунальної лікарні, якщо електронний направлення виписав сімейний лікар-ФОП?

Так, з електронним направленням пацієнт може звернутися до лікарні будь-якої форми власності незалежно від того, де працює лікар, який його виписав. Наприклад, з направленням сімейного лікаря-ФОП пацієнт може звернутися до ендокринолога, який працює в комунальній лікарні.

Джерело: МедСправа


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини