"Підтримати"
Новини
Всі новини

Біля Керченської протоки знову провокація РФ: окупанти загрожували українському судну - Міноборони

Біля Керченської протоки знову провокація РФ: окупанти загрожували українському судну - Міноборони

ФСБ РФ заявляє, що корабель управління "Донбас" ВМС України рухається у бік Керченської протоки, не виконуючи команди російської берегової охорони змінити курс. Про це повідомляє пресслужба ФСБ. У Міноборони України назвали це "черговим інформаційним вкидом".

За інформацією ФСБ, о 9:12 "Донбас" знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки. Водночас окупанти кажуть, що українська сторона не подала жодної заявки на проходження Керч-Єнікальським каналом.
У ФСБ повідомили, що о 13:45 корабель берегової охорони ФСБ, який супроводжує "Донбас", попередив "про необхідність дотримання російського законодавства". "Отримано відповідь, що слідувати через Керченську протоку не планує", – сказано в повідомленні.
За інформацією окупантів, зараз "Донбас" перебуває на відстані 18 морських миль до Керченської протоки, "вимоги змінити курс не виконує".
Російська сторона заявляє, що ці дії нібито створюють загрозу безпеці мореплавання.
Глава Міноборони Олексій Резніков назвав цю інформацію "черговим інформаційним вкидом з боку Росії".
"Дуже дивно, що російські спецслужби побачили загрозу з боку пошуково-рятувального судна – судна без зброї, тоді як кораблі ФСБ постійно знаходяться за 2 кілометри від Маріуполя та Бердянська. Російські кораблі озброєні гарматами 30 мм", – сказав він.
"Загалом же – Азовське море – це акваторія спільного користування, ми там знаходимося на законних підставах. Те, що вони вважають відстань 18 миль (30 км) за небезпеку для них, свідчить лише про чергові маніпуляції", – додав Резніков.
Пізніше у ФСБ РФ повідомили, що "Донбас" ліг на зворотний курс, на запити не реагує.
У штабі операції ООС також назвали заяву ФСБ РФ фейком.
"Пресслужба ООС повідомляє, що судно ВМС Збройних Сил України "Донбас" не входило до чутливих зон. Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах. Наразі "Донбас" повертається на базу", – сказано в повідомленні.
Нагадаємо
Сьогодні Генеральна асамблея ООН схвалила посилену резолюцію щодо мілітаризації Криму. Вона містить підтримку Кримської платформи та закликає РФ припинити перекидання на півострів зброї та військових.
Джерело: Liga.net 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме