"Підтримати"
Новини
Всі новини

Офіційні повідомлення Кремля дуже сумні: Путін добився, що США окопуються біля кордонів РФ

Офіційні повідомлення Кремля дуже сумні: Путін добився, що США окопуються біля кордонів РФ

Розмови Путіна з Байденом коментують усі, кому не ліньки. Або всі, у кого, під час аналізу цих, вже п'ятих з початку каденції Байдена, переговорів на тлі загальної ситуації і у світі в цілому, і в Європі, зокрема, виникають незвичайні думки. Ось, наприклад, як у Олександра Морозова, політолога, науковця Карлова Університету Центру російських досліджень Бориса Нємцова в Празі. Свою думку він виклав на своїй сторінці у Facebook.

Офіційні повідомлення Кремля дуже сумні. Про клімат, ковід та інші путінські фальш-ракети поговорити не вдалося, "переважне місце у розмові зайняла проблематика, пов'язана із внутрішньоукраїнською кризою". Читай: усі дві години говорили про Україну. Очний саміт від'їхав на рік, зустрінемося "у жовтні", тобто, мається на увазі "коли небудь взагалі". 
Мрія Путіна збулася: США повернулися до Східної Європи. Десять років Путін і кремлівські речники твердили, що європейці нічого не вирішують, танцюють під дудку Вашингтона і говорити треба через голову сусідніх народів прямо з "містом, що сяє на пагорбі", з великою імперією світу. 
Десять років із цього пагорба відповідали: нам похер. І взагалі "ми звідусіль ідемо, ось у вас там штайнмаєр, з ним і вирішуйте". При Обамі йшли, при Трампі йшли. 
Постає питання: навіщо Володимиру Володимировичу так уперто домагатися, щоб США повернулися до Східної Європи? 
Ну, гаразд, ось вони повернулися. Що далі? 
Далі Путін просить якихось письмових гарантій щодо нерозширення НАТО на схід. Це ж якесь божевілля. Десять років домагатися того, щоб НАТО сюди "розширилося", створити безальтернативну ситуацію для України щодо співпраці з НАТО, і тепер просити якихось письмових гарантій. 
Якщо коментувати з позицій російських національних інтересів (у класичному сенсі): то вся ця політика Путіна у Східній Європі – це злочин. 
Якщо дивитися з Європи: це не політика, а просто шаленство, ігнорування всіх розумних можливостей. 
У сухому залишку: у грудні 2021 року президент РФ дві години говорив із президентом США і ця розмова звелася до одного: США гарантують політичну та військову підтримку Україні. 
Ну, це цікаво і "предметно". 
Сподіваюся, що Володимиру Володимировичу було цікаво.

* * *

Путін думки Морозова підтверджує. Його непокоїть можливість вступу України до НАТО. Він вважає, що за цим "піде розміщення в Україні відповідних військових баз і загрозливої Росії зброї", передає УНН з посиланням на ТАСС.
"Нас не може не турбувати перспектива можливого прийняття України в НАТО, тому що за цим, безумовно, піде розміщення там відповідних військових контингентів, баз і зрої, що нам загрожує. Для Росії було б злочинною бездіяльністю безвольно спостерігати за подіями навколо можливого вступу України в НАТО", — заявив Путін.
На що президент США Джо Байден відповів: у разі вторгнення РФ в Україну, Сполучені штаті зміцнять східний фланг НАТО, а також нададуть Києву більше військової допомоги.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини