"Підтримати"
Новини
Всі новини

Поселення людей на Місяці з'являться вже через 10 років, – завіряє бізнесмен Павло Танасюк

Поселення людей на Місяці з'являться вже через 10 років, – завіряє бізнесмен Павло Танасюк

У 2022 році команда Павла Танасюка відправить на Місяць британсько-українську місію. Політ повинен відповісти на питання, наскільки супутник Землі підходить для колонізації.

Танасюк виріс на батьківщині знаменитого конструктора Сергія Корольова – у Житомирі. 2005 року переїхав навчатися до Британії, де з відзнакою закінчив Лондонську школу економіки та спільну програму з технологічної політики Кембриджського університету та MIT. У 2010 році він і ще один українець Юрій Чайка заснували платіжну систему MoneXy, але через п'ять років продали її Fidobank. Після цього Танасюк вклав свою частину одержаних коштів у створення Spacebit.
Spacebit працює над інструментами аналізу космічних даних та роботизованими концепціями дослідження космосу. Головний офіс розташований у Лондоні. Компанія планує створити в Україні центр керування космічними польотами.
Про те, чим Місяць може бути корисним для землян, який вигляд може мати поселення на супутнику Землі та яку роль може відігравати Україна в освоєнні космосу, Танасюк розповів у інтерв'ю Liga.net.
Одне з запитань – чому потрібно вкладати гроші в дослідження Місяця, якщо на Землі стільки проблем: пандемія, кліматичні зміни?
За словами Танасюка, багато розробок, які є, наприклад, в мобільному телефоні, прийшли з космосу. Вони використовуються в чипах, в медицині. 
"Тому гроші, вкладені в космос, у так звані космічні перегони, повертаються державі в сотні, тисячі разів. І так було навіть раніше, коли гроші на космос витрачала держава. Зараз комерційні підприємства, інвестори часто несуть ризики і далеко не все інвестує держава, тому майбутні вигоди гігантські", – каже Танасюк.
Не варто думати, що ми ніби витрачаємо ресурси не на той напрям, що потрібно зосередитися на проблемах Землі: 
"Є люди, які самі собою винахідники, самі собою дослідники. Люди, які займаються космосом, належать до цієї категорії. Як сказав Ціолковський: "Земляни народилися на Землі, але не повинні залишатися тут". Я з ним погоджуюся. Наше завдання як цивілізації – заселяти інші планети, можливо, інші системи. Це нормально, якщо хочемо вижити", - додає Танасюк.
Водночас Танасюк зазначив, що екосистема Землі не менш важлива: 
"Якщо ми її зруйнуємо до того моменту, як відлетимо в якесь чудове місце, ми як цивілізація не виживемо. Не можна сказати, що потрібно займатися лише космосом або забезпечувати лише безпеку Землі. Важливий баланс, як і у всьому, що роблять люди", – каже Танасюк.
Джерело: Liga.net


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме