"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Нібулон" у Миколаєві збудує п'ять кораблів для прикордонників

"Нібулон" у Миколаєві збудує п'ять кораблів для прикордонників

Французька суднобудівна компанія ОСЕА та українська компанія НІБУЛОН підписали контракт про будівництво 5 суден для потреб Держприкордонслужби України у Миколаєві, ще 15 вже будуються у Франції.

"Між французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією Нібулон було підписано контракт про будівництво п'яти суден для потреб Держприкордонслужби України. Виробництво буде зосереджено у Миколаєві", – йдеться у повідомленні на сайті відомства у вівторок.
У міністерстві уточнили, що українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких збудують у Франції. 
"Передача першого судна пройде в Одесі. Планується, що його спустять на воду вже 9 грудня. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими фахівцями", - повідомили у МВС.
Реалізація такого проекту стала можливою завдяки підписанню 2019 року рамкової міжурядової угоди між Україною та Францією. Загалом вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва французьких кораблів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні.
Угоду підписали представники двох суднобудівних компаній.
"Після того, як представники французької компанії провели вивчення українських підприємств, вони з'ясували для себе те, що Україна виробляє одні з найкращих у світі надувні човни з жорстким корпусом - марки Brig. У майбутньому цими човнами буде укомплектовано 20 суден для Держприкордонслужби України. Після роботи на українському ринку ОСЕА вирішила базово комплектувати свої судна українськими надувними човнами. Окрім замовлення МВС, французька компанія вже обговорює підписання двох великих контрактів на виробництво кораблів у новій комплектації з українськими човнами Brig", - наголошується в повідомленні.
Очікується, що всі п'ять кораблів буде спущено на воду з Миколаївського заводу до кінця 2023 року.


Джерело: прес-служба МВС України


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме