"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи зуміє NASA збити небезпечний для Землі астероїд: місія століття

Чи зуміє NASA збити небезпечний для Землі астероїд: місія століття

24 листопада о 08:21 ранку за київським часом з Каліфорнії запустили ракету Falcon 9 з апаратами місії Double Asteroid Redirection Test. Наступної осені у проміжку між 26 вересня та 1 жовтня "снаряд" DART на швидкості близько 6,6 км/с розіб'ють об астероїд, повідомляє Liga.net.

Восени 2022-го система 65803 Didymos, що складається з двох космічних брил, пройде за 11 млн км від Землі. 550-кілограмовий DART націлюють на 160-метровий Діморф – "місяць" більшого компаньйона, 780-метрового Дідіма. Зіткнення буде майже лобовим; воно, як передбачається, загальмує брилу менш ніж на 1% (переведе її на нижчу орбіту і скоротить оберт навколо Дідіма на кілька хвилин). В межах такої "атаки" вчені вперше в історії перевірять можливість зміни траєкторії космічного тіла на випадок, якщо в майбутньому якийсь астероїд чи комета загрожуватимуть Землі зіткненням. Раніше вчені прорахували, що падіння астероїда розміром понад 1 км матиме глобальні наслідки для земної цивілізації. Існує ~1% ймовірності, що у найближчі 100 років Земля "наштовхнеться" на 100-метровий астероїд; імовірність зіткнення з чимось розміром з пів кілометра приблизно вдесятеро менша.

Упаковка DART под головной обтекатель

Як жартують у NASA, "ми перевіримо технологію, за якої послуги Брюса Вілліса можуть і не знадобитися". Це посилання на голлівудський фантастичний блокбастер "Армагеддон", де команда астронавтів на чолі з героєм Вілліса рятують світ від астероїда. Поверхню Діморфа зніматиме камера DRACO. Зображення до удару передаватимуться на Землю в реальному часі.

LICIACube закрепили на шине DART

Удар зніматиме на фото італійський кубсат LICIACube, що стартує разом з DART. Цей озброєний двома оптичними камерами 14-кілограмовий мікросупутник 6U-розміром від'єднається від DART за 10 діб до зіткнення, підлетить до Діморфу і зніме його через три хвилини після удару. Після перших досліджень LICIACube більш докладно наслідки зіткнення оцінить приблизно через чотири роки європейський зонд Hera. А до того це робитимуть наземні телескопи.

Зонд Hera и два кубсата-компаньона

Місія DART протестує кілька інноваційних технологій, зокрема нову автономну систему оптичної навігації SMART Nav. Вона працює у зв'язці з DRACO і направлятиме DART в останні чотири години перед ударом.
Також місія продемонструє роботу високоефективних сонячних елементів на висувних панелях ROSA. Вони забезпечують утричі більше енергії, ніж стандартні.

Найбільша ракета в історії: SpaceX у повній комплектації

DART також перевірить іонний двигун NEXT-С. Він не є основною руховою установкою зонда (там 12 гідразинових) – це просто демонстратор. NEXT-C використовуватиме електрику від сонячних панелей для створення електричного поля, яке прискорює заряджені іони ксенону до дуже високих швидкостей. Теоретично такі двигуни можуть розганяти апарати до набагато вищих швидкостей, ніж звичайні хімічні.
Зліт ракети відбувся зі стартового майданчика SLC-4E космодрому Космічних сил США на базі Вандерберг. Це був третій політ для першого ступеня. Відпрацьований B1063 успішно посадили на плавучу платформу Of Course I Still Love You у Тихому океані.
13 листопада 2021 року ракета SpaceX стартувала у світлий час доби: дивіться автономну посадку в океані її першого ступеня.
20 листопада Astra Space запустила ракету з Аляски та зуміла вийти на орбіту: подивіться на відео тріумфу в їхньому ЦУПі.
Також у листопаді Канада та Україна розпочали будівництво космодрому в провінції Нова Шотландія для української ракети Циклон-4М.
У Китаї розробляють свою модель відбиття астероїдної загрози: там пропонують впливати на їхні траєкторії за допомогою одночасного удару об поверхню об'єкта десятків надважких космічних ракет.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме