"Підтримати"
Новини
Всі новини

Демократія у дії: перша жінка-прем’єр Швеції подала у відставку одразу після призначення

Демократія у дії: перша жінка-прем’єр Швеції подала у відставку одразу після призначення

Новопризначена прем’єр-міністер Швеції Магдалена Андерссон, яка стала першою жінкою-прем’єром в історії шведського парламенту, подала у відставку через декілька годин після свого призначення. Про це повідомляє Reuters.

Ще зранку шведський парламент обрав соціал-демократку Магдалену Андерссон прем'єр-міністром країни. Вперше в історії Швеції цю посаду обійняла жінка.
Андерссон вже встигла окреслити політичні пріоритети на майбутнє: повернути демократичний контроль над школами та охороною здоров'я, відмовитися від приватизації сектору соціального забезпечення, зробити Швецію лідером у сфері боротьби зі зміною клімату.
Офіційно прем'єр-міністром Магдалена Андерссон мала стати після зустрічі з королем Карлом XVI Густавом у п'ятницю, 26 листопада.
Але...
У день обрання Андерссон на посаду прем'єр-міністра парламенту Швеції, парламентарі розглядали проєкт держбюджету. Більшість депутатів проголосували за варіант, який представила опозиція з консервативних, націоналістичних “шведських демократів” та християнських демократів.
Після такого рішення партія “Зелених” оголосила, що виходить із коаліції з соціал-демократами. Таким чином коаліційний уряд мав подати у відставку, передає CNBC.
“Є конституційна практика, згідно з якою коаліційний уряд має піти у відставку, коли йде одна партія. Я не хочу очолювати уряд, легітимність якого буде поставлена під сумнів”, ㅡ заявила Андерссон.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини