"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна залишила список країн з неповною демократією і піднялася в рейтингу

Україна піднялася в рейтингу демократичних країн, залишивши список країн із неповною демократією, тоді як США вперше потрапили до цього рейтингу. 

Україна вибула зі списку країн із неповною демократією, тоді як США вперше потрапили до цього рейтингу. Про це йдеться у щорічному звіті Міжнародного дослідницького центру International Institute for Democracy and Electoral Assistance (IDEA), інформує УНН.

У звіті перераховано 160 країн. Експерти IDEA поділили всі країни на авторитарні режими; країни із перехідним (гібридним) режимом; неповні демократії; повноцінні демократії, розділені між собою на слабкі, середні та сильні.

США вперше потрапили до переліку країн із неповною демократією. Дослідники зазначили, що у Штатах зафіксовано "помітні порушення" цивільних прав, які розпочалися у 2019 році.

До цього США входили до списку країн із сильною демократією. Проте експерти стверджують, що ця держава має всі шанси знову туди повернутися.

На думку IDEA, переломним моментом для США став 2021-2022 рік. Тоді колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп поставив під сумнів легітимність президентських виборів, на яких переміг Джо Байден. Окрім цього, влітку минулого року відбулися проблеми зі свободою слова на демонстраціях та зборах. У той же час країну охопили протести через вбивство афроамериканця Джорджа Флойда.

До списку держав із неповною демократією потрапили також країни ЄС — Угорщина, Польща та Словенія. Водночас, Україну викреслили з цього рейтингу, оскільки "ситуація в країні покращилася". Наразі Україна входить до списку країн із середньою демократією.

В IDEA наголосили на позитивному впливі від запровадження в Україні прозорих е-декларацій.

Цього року до переліку авторитарних держав потрапили М'янма, Афганістан та Малі. Загалом у списку 47 країн, серед них Китай, Саудівська Аравія та Іран.

У списку країн перехідних режимів – 20 держав. Зокрема, Росія та Туреччина. До демократичних країн дослідники зарахували 98 країн. Це найменша кількість країн за останні роки.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме