"Підтримати"
Новини
Всі новини

Новообраний президент Болгарії поставив під загрозу відносини з Україною

На Балканах зростає вплив Росії. Щойно обраний президент Болгарії Румен Радєв на дебатах напередодні виборів заявив, що Крим - російський, а санкції проти Москви треба знімати та "домовлятися" з Кремлем. Цими словами Радєв поставив під загрозу відносини з Україною.

Румен Радєв, який вважає тимчасово окупований Крим російським, здобув перемогу у другому турі президентських виборів у Болгарії – про це свідчать дані Центральної виборчої комісії. За підсумками опрацювання 99,82% протоколів, за Радєва проголосували 66,7% болгарських виборців. За його опонента Анастаса Герджикова, якого висунула партія колишнього прем'єр-міністра Болгарії Бойка Борисова ГЕРБ, проголосували 31,82% виборців.

Нагадаємо, що Радєв також виграв і попередні президентські вибори у Болгарії у 2016 році. Тоді він обійшов кандидатку від ГЕРБ Цецку Цачеву та набрав 59,4% голосів.

Після слів тоді ще кандидата МЗС України викликало болгарського посла за поясненнями, проте Радєв знову підтвердив свої слова.

«Аннексія Криму є порушенням міжнародного права, але в політиці є реалії, і зараз Крим є російським», – уточнив він наступного дня.

Аналітики вважають, що Радєв навмисно окреслив свої пріоритети та стосунки з Москвою.

На слова президента Болгарії відгукнулася не лише Україна. Посольство США в Болгарії вже заявило, що США стурбовані заявою президента Болгарії Румена Радєва, який вважає тимчасово окупований Крим російським.

"Сполучені Штати, G7, Європейський Союз і НАТО непохитні і єдині щодо того, що, незважаючи на спроби Росії анексувати півострів і його окупацію, що триває, Крим - це Україна", - заявило посольство США у Фейсбуці.

Цікаво й те, як реагуватиме на слова новообраного президента Європейський Союз і НАТО, членами якого є Болгарія, і яким чином болгарський президент має намір всидіти на двох стільцях: будучи членом ЄС, які піддали Росію санкціям, і підігруючи Кремлю, який проводить окупаційну політику щодо України.

До обрання Радєва президентом у серпні 2021 року на саміті "Кримської платформи" Болгарія разом з усіма заявила, що Крим є невід'ємною частиною України.

Джерело: ZN.UA

            InfoKava 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме