"Підтримати"
Новини
Всі новини

Привіт антиваксам: невакцинованих дітей косить поліомієліт

Привіт антиваксам: невакцинованих дітей косить поліомієліт

В Україні з початку цього року поліомієліт визначено у 20 дітей. Уci вони не щеплені проти поліомієліту. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я МОЗ.

Повідомляється, що в країні з метою недопущення завезення дикого поліовірусу (далi — ДПВ) та виявлення циркуляції вакциноспорідненого поліовірусу (далі — ВСПВ) проводиться епіднагляд за гострими в’ялими паралічами (далi — ГВП).
“Станом на 11 листопада 2021 року в Україні визначено ВСПВ тип 2 (VDPV2) у двадцяти дiтей (клiнiчнi прояви у дітей на даний час вiдсутнi) та параліч у 17-місячної дівчинки, спричинений ВСПВ тип 2 (VDРV2). Сумарно двадцять дiтей віком вiд 1 до 14 років. Bci вони не щеплені проти полiомiєлiту”, — йдеться у відповіді на запит.
У ЦГЗ повідомили, що дитину з паралічем в Закарпатськiй областi було виявлено у межах епiднагляду за ГВП i вiдповiдно до нормативно-правових актів обстежено.
“Отримані ізоляти, видiленi пiд час дослiдження зразкiв бiоматерiалiв вiд хворої дитини у Нацiональнiй референс-лабораторii вiрусологiчних дослiджень Центру, були надiсланi до Регiональної референс-лабораторiї Всесвітньої організації охорони здоров’я у Фiнляндiю (м. Гельсiнкi). 1З жовтня було підтвердження наявностi полiовiрусу типу 1 у вiдiбраних зразках. Наразi триває розслідування та встановлюються причини ГВП у дитини. Дiвчинка не була щеплена проти поліомієліту”, — зазначається у відповіді на запит.
Окрім того, у Закарпатській області визначено ВСПВ тип 2 (VDРV2) у чотирьох дiтей. Ще діти віком два, чотири та п’ять років. Зауважується, що діти не щепленi проти полiомiєлiту.
Також в Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5-річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.
Згодом у МОЗ повідомили, що у Рівненській області призначили додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту, а невакцинованих дітей не мали допускати до навчання.
“Рівень імунізації дітей від поліо є недостатнім. Лише 53% малюків віком до року отримали планові щеплення в 2021 році. Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування. До того ж маємо результати від ВООЗ, які ідентифікують це як спалах, і вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження, які зараз циркулюють у Таджикистані”, — заявив тоді заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Вказано, що за таких темпів вакцинації (53%) “до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показника в 95 % не вдасться”.
Нагадаємо
Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме