"Підтримати"
Новини
Всі новини

Зброю, якій мільйон років знайшли в Ірані археологи

Зброю, якій мільйон років знайшли в Ірані археологи

У західній провінції Ірану Керманшах місцеві археологи займалися проведенням польових робіт і знайшли випадковим чином чимало знарядь із каменю. За попередніми даними, вони були виготовлені практично мільйон років тому тим видом людини, яка вже давно вимерла — Homo erectus. Про це повідомляє Tehran Times.

Більш детальне дослідження знахідки було здійснено зовсім недавно. Фахівці вивчили кам'яні ножі, сокири, численні заготовки, які були перетворені на ефективні стародавні знаряддя. Аналіз показав, що вони були виготовлені у ранньому палеоліті. Встановити точну дату сьогодні ще не вдалося, але вчені схиляються до того, що вік знахідки становить від 700 тисяч до мільйона років. Якщо розглядати технічні характеристики та зовнішній вигляд, то вироби мають усі ознаки ашельської культури.
Археолог Саман Хейдарі-Гуран зазначив, що творцями всієї цієї зброї та інструментів могли виступати представники Homo erectus. Цей вид архаїчної людини вимер багато тисячоліть тому. Схожі вироби виготовлялися й деякими іншими людьми. Їх неодноразово спеціалісти знаходили на території Азії.
У цьому випадку археологи відмітили грушевидную форму тих сокир з каменю, що вони знайшли. Ця особливість була характерна саме для Homo erectus, а також Homo heidelbergensis, які мали якісь родинні зв'язки. Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме