"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дослідження The New York Times: Росія розпалювала конфлікт на Донбасі, постачаючи зброю

Дослідження різних видів зброї та боєприпасів, що використовувалися у війні в Україні, показує, що Росія систематично розпалювала цей конфлікт поставками озброєнь, пише газета The New York Times.

Дослідження фінансувалося Європейським союзом і Міністерством закордонних справ Німеччини і проводилося британською компанією Conflict Armament Research, яка спеціалізується на вивченні пересувань і застосування озброєнь. Це не перший звіт, який дійшов до таких висновків: США і ЄС вже давно ввели санкції щодо Росії за постачання зброєю бойовиків в Україні.
Однак це дослідження — найдокладніше. Воно, як пишуть журналісти, “навряд чи змінить загальну картину, але пропонує більш детальний погляд на незаконні поставки озброєнь і ілюструє їхні масштаби”.
Попередні дослідження базувалися на фотографіях та даних розвідки. Новий звіт зосередився на реальних зразках озброєнь.
Були вивчені десятки видів стрілецької зброї, гранатометів, ПЗРК і тисячі боєприпасів, взятих у полонених або вбитих сепаратистів або з залишених ними позицій. Були переписані серійні номери та ідентифіковані інші ознаки, що дозволяють визначити виробників зброї.
У звіті під назвою “Зброя війни в Україні” йдеться, що сепаратистські сили — це щось більше, ніж нібито “ополченці, озброєні зброєю, успадкованою від колишнього Радянського Союзу”. Скоріше, вони імітують сучасні армії і слідують встановленій військовій доктрині.
Кремль послідовно заперечував постачання зброї в Україну, навіть після того, як західні уряди задокументували великі перекидання озброєнь через кордон. Масштаби поставок зброї маріонетковим силам на Сході України, позначені у звіті, лише підкреслюють нестабільність ситуації в регіоні, зазначає The New York Times.
У дослідженні в основному розглядалася стрілецька зброя — найпростіша, але часто найбільш смертоносна в подібних війнах. Це озброєння, на думку фахівців, не могло з’явитися нізвідки, крім російських військових арсеналів.
Було виявлено, наприклад, декілька типів гранатометів, снайперських гвинтівок і мін, які ніколи не перебували на озброєнні українських збройних сил і, отже, не могли бути захоплені у них сепаратистами.
З’явилося у них і спеціалізоване озброєння. Дослідники зазначають, зокрема, російську міну-пастку, яка встановлюється під фугасом і вибухає при спробі знешкодити міну. Більш тонкі докази також вказують на те, що бойовики мають пряму військову підтримку з Росії.
У доповіді наголошується, що автомати Калашникова, використовувані бойовиками під час конфліктів в країнах, що розвиваються, зазвичай збираються з частин різних автоматів. Невідповідні серійні номери компонентів там — звичайна справа. Але на Сході України цього не було, йдеться у звіті, що передбачає більш прямий шлях від заводу до поля бою. Аналітики ідентифікували боєприпаси завдяки маркуванням на гільзах, а зброю — за серійними номерами.
Уряд Росії і російські виробники зброї не відповіли на запити дослідників про коментарі, пише The New York Times.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме