"Підтримати"
Новини
Всі новини

Новий пакт між Великобританією, США та Австралією заради влади в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні

У рамках нового партнерства в галузі безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Великобританія та США нададуть Австралії технології та можливості для розгортання атомних підводних човнів. Американські офіційні особи заявили, що цей крок не був спрямований на протидію Пекіну. Проте експерти кажуть, що угода АУКУС між трьома державами сигналізує про зміну парадигми у стратегії та політиці у всьому регіоні. Про це пише ВВС News.

Це сталося лише через місяць після виходу США з Афганістану, коли у багатьох колах висловлювалися сумніви щодо зобов'язань США у регіоні. Британія також прагне активнішої участі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, особливо після виходу з Європейського Союзу, а Австралія все більше стурбована впливом Китаю.
"Три країни проводять межу на піску, щоб почати і протидіяти агресивним діям Комуністичної партії Китаю (КПК) в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це також публічно демонструє нашу спільну позицію з цього питання і прихильність до стабільного і безпечного Індо-Тихоокеанського регіону, яке за останні роки призвело до процвітання всього регіону, включаючи економічне зростання Китаю», - сказав Гай Бокенштейн, старший директор з оборони та національної безпеки в уряді Північної території Австралії.

АУКУС - що включає в себе угода

Угода передбачає обмін інформацією та технологіями у низці областей, включаючи розвідку та квантові технології, а також придбання крилатих ракет.
Але атомні підводні човни – це ключ до успіху. Вони будуть побудовані в Аделаїді на півдні Австралії, і в їх будівництві братимуть участь США та Великобританія, які консультуватимуть за технологією їхнього виробництва.
«Атомний підводний човен має величезний оборонний потенціал і, отже, має розгалуження для регіону. Лише шість країн у світі мають атомні підводні човни. Вони є справді потужним засобом стримування, навіть без ядерної зброї», - сказав Майкл Шобридж, директор з оборони, стратегії та національної безпеки. у Австралійському інституті стратегічної політики.
Атомні підводні човни набагато непомітніші, ніж звичайні - вони працюють безшумно, легко пересуваються і їх важче виявити.
Буде підтримано щонайменше вісім підводних човнів, хоча незрозуміло, коли вони будуть розгорнуті. Процес займе більше часу через відсутність ядерної інфраструктури в Австралії.
У них не буде ядерної зброї, вони будуть лише з ядерними реакторами.
«Дозвольте мені внести ясність: Австралія не прагне придбання ядерної зброї чи створення цивільного ядерного потенціалу», - сказав прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.
Президент Байден додав, що буде початковий 18-місячний період консультацій із групами з трьох країн, щоб вирішити, як це працюватиме, та забезпечити дотримання зобов'язань щодо нерозповсюдження.
Тим не менш, цей крок дійсно показує, що США та Великобританія готові зробити великий крок щодо експорту ядерних технологій у країну, яка не володіє ядерною енергією, за словами Юн Сун, співдиректора програми Східної Азії в Центрі Стімсона.
І це те, що робить партнерство таким унікальним.
«Ця технологія є надзвичайно чутливою. Це, відверто кажучи, виняток із нашої політики у багатьох відношеннях, я не очікую, що це буде зроблено за інших обставин у майбутньому. Ми розглядаємо цей як разовий захід», - сказав Reuters офіційний представник США, додавши, що Вашингтон перед цим ділився технологією ядерних силових установок лише одного разу – з Великобританією у 1958 році.

Як відреагує Азія

В останні роки Китай продемонстрував зростаючу міць та вплив у регіоні.
«Ми чуємо слова про співпрацю, а потім ми бачимо погрози Тайваню та події у Гонконгу, а також швидку мілітаризацію Південно-Китайського моря. Тож насправді, коли справа доходить до стратегічних питань, стримування видається єдиним, що має сенс проти Китаю”, – сказав Шобридж.
США також вкладають значні кошти в інші партнерства у регіоні з Японією, Південною Кореєю, Таїландом та Філіппінами, а також з Індією та В'єтнамом.
За словами Шобріджа, ця угода може принести користь їм усім, незважаючи на побоювання з приводу зростаючої потужності Китаю.
"У регіоні це оцінять. Це частина геополітичного зсуву, який викликаний однією великою річчю. І це напрям, у якому рухається Сі Цзіньпін", - додав пан Шобридж.

Що це означає для відносин між Австралією та Китаєм

Одна з взаємин, яка, безперечно, зміниться в результаті угоди, - це відносини між Китаєм та Австралією.
У минулому ці дві країни були сильними торговими партнерами, і велика кількість китайських студентів воліла навчатися в Австралії.
Однак політичні відносини погіршилися після того, як Австралія підтримала глобальне розслідування походження коронавірусу.
Пакт показує, що Австралія приєднується до США та Великобританії, але також сигналізує про вотум довіри Австралії, яка прагне відігравати більш активну роль у забезпеченні безпеки в Азії.
«Той факт, що Австралія має атомні підводні човни, не означає, що вона потужніша за Китай. Це справді змінює баланс сил у регіоні. Якщо Китай справді зіткнеться із ситуацією безпеки в Південно-Китайському морі або Тайванській протоці, це вплине на збройні сили. Готовність чи відповідь, до якої Китаю доведеться підготуватися. Це дійсно змінює рівновагу сил у регіоні», - сказала пані Сунь.
Реакція на материку може бути сильнішою.
"Це дає Австралії та США ще один інструмент в арсеналі інструментів для стримування Китаю", - сказав Вільям Чунг, старший науковий співробітник із регіональних стратегічних та політичних досліджень ISEAS.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме