"Підтримати"
Новини
Всі новини

Створено новий препарат для очищення води - таблетка на склянку

Американські вчені з Техаського університету в Остіні заявили про створення таблетки, яка може за годину очистити літр річкової води. Дослідники переконані, що це може допомогти вирішити проблему з дефіцитом придатної для пиття води в багатьох країнах світу, передає прес-служба університету, повідомляє Liga.

Вчені створили таблетку на основі гідрогелю, яка, як вони стверджують, може швидко очищати забруднену воду. Одна таблетка може продезінфікувати літр річкової води та зробити її придатною для пиття за одну годину або навіть менше.
Як зазначили дослідники, сьогодні основний спосіб очищення води – це кип'ятіння або пастеризація. Однак це вимагає багато енергії та часу, тому непрактично для людей в тих частинах світу, де зазвичай стикаються з дефіцитом води.
Суть винайденої таблетки полягає в тому, що гідрогель генерує перекис водню для нейтралізації бактерій з ефективністю понад 99,999%. Перекис водню взаємодіє з частками активованого вугілля, щоб атакувати основні клітинні компоненти бактерій і порушити їхній метаболізм.
Вчені придумали таблетку, яка може за годину зробити з річкової води питну
Такий процес очищення води, як кажуть вчені, вимагає нульових витрат енергії та не створює жодних шкідливих побічних продуктів. Гідрогелі легко видаляються і не залишають слідів. Зараз вчені працюють над удосконаленням своєї формули, щоб таблетка могла знищувати різні патогени в воді.
За словами дослідників, збільшити масштаби виробництва буде нескладно, адже потрібні матеріали коштують недорого, а процеси синтезу не змінюються за великих масштабів.
Вчені придумали таблетку, яка може за годину зробити з річкової води питну
У WMO зазначають, що 2018 року близько 3,6 млрд осіб не мали належного доступу до води хоча б один місяць на рік. У міру зростання населення і глобального потепління на 2°C це число може збільшитися до 5 млрд до 2050 року.
За даними ООН, за останні 20 років наземні запаси води (обсяг всієї води на поверхні землі та під землею, включно з вологістю ґрунту, снігом і льодом) скорочувалися на 1 см в рік. Ситуація ускладнюється тим, що лише 0,5% води на Землі придатні для використання.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме