"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гіперзвукові ракети вже є у Росії та США, зараз такі ж випробує Китай

Китай випробував гіперзвукову ракету, яка облетіла всю земну кулю, здатна нести ядерний заряд і застала зненацька розвідку США. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на п'ять джерел, які поінформовані розвідкою і знайомі з випробуваннями.

Зазначається, що ця ракета була обладнана гіперзвуковим планувальним апаратом і здатна нести ядерний заряд. Її запустили ще в серпні, вона пролетіла через низькоорбітальний простір, облетіла Землю, а потім знизилася, щоб досягти мети.
Ракета промахнулася по цілі приблизно на 20 миль (32 км), заявили три співрозмовники видання. Але двоє сказали, що випробування показали успіхи Китаю в області гіперзвукової зброї, що вражають, – і КНР є набагато більш просунутою в цій сфері, ніж припускали офіційні особи США.
Двоє співрозмовників видання також сказали, що теоретично ця ракета може облітати Південний полюс. Потенційно це може стати великою проблемою для американських військових, тому що їхні системи протиракетної оборони зосереджені на півночі.
Ці випробування викликають нові запитання, чому США часто недооцінюють військову модернізацію Китаю, пишуть журналісти. "Ми не знаємо, як вони (китайці. - Ред.) це зробили", – сказав один зі співрозмовників видання про випробування.
Журналісти зазначають, що ця подія відбулася на тлі огляду ядерної політики, який проводить адміністрація президента США Джо Байдена, і стурбованості Вашингтона, що зростає, китайським ядерним потенціалом.
У Пентагоні не прокоментували повідомлення про випробування, але заявили, що стурбовані розвитком військових можливостей Китаю, які збільшують напруженість в регіоні та за його межами.
У посольстві Китаю в США також відмовилися коментувати інформацію про випробування, однак запевнили, що їхня військова політика завжди мала "оборонний характер", а військовий розвиток не спрямований проти будь-якої з країн.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини