"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна збирається в НАТО і чекає військову місію з ЄС: Росія в шоці і погрожує

Німецька газета Welt am Sonntag повідомила з посиланням на внутрішній документ зовнішньополітичної служби ЄС, що Європейський Союз розглядає можливість створення незалежної військової навчальної місії в Україні.

Як зазначає видання, такий крок стане "висловленням солідарності з Україною на тлі триваючої військової активності Росії на кордоні", а також в світлі ситуації з Кримом. За даними газети, про створення військової навчальної місії ЄС попросили глави МЗС і Міноборони України, які направили в кінці липня лист верховному представникові ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю. Цю інформацію офіційно підтвердив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Така місія могла б охопити сфери, поки не охоплені EUAM (Консультативна місія ЄС з реформування громадського сектору безпеки України, існує з грудня 2014 року. - Ред.). Перш за все мова йде про освітній сектор та підвищення професійної підготовки українських військовослужбовців. Контакти по цьому питанню тривають", - зазначив спікер українського МЗС.

Представник зовнішньополітичної служби ЄС Набила Массралі також заявила, що Євросоюз обговорює можливість військово-навчальної місії.
В українському МЗС вважають, що військово-навчальна місія Євросоюзу в Україні могла б поліпшити професійну підготовку українських військовослужбовців. У відомстві впевнені: початок військово-консультативної місії відповідає стратегічним інтересам як України, так і ЄС.
Появу місії на території України позитивно оцінює і військовий експерт Олег Жданов. На його думку, це посилить військово-технічне співробітництво Києва з ЄС. У той же час експерт не виключає, що місія викличе у Москви негативну реакцію.

"Для Москви поява чергової місії в Україні буде" ударом в спину ". Адже чим сильніше ВСУ, тим менше шансів у Росії тиснути на Україну в плані виконання "Мінська". Тому що Мінські угоди - це геополітичне, стратегічне завдання, яке намагається вирішити Путін. Якщо йому це вдасться, то він фактично стане королем на пострадянському просторі", - говорить Жданов.

Він упевнений, що Росія буде намагатися максимально нашкодити військовому зближенню України та ЄС. На думку експерта, в ЄС також розуміють, що найболючіше місце України - це Донбас і Крим. Тому Європа вважає, що нам можна допомогти у формуванні і тренуванні збройних сил для протистояння.

"Швидше за все, це потягне за собою ще й надання військово-технічної допомоги ВСУ. Для України це вигідно, тому що з нашою економічною ситуацією ми не можемо дозволити собі масштабне переозброєння армії. А для Москви поява чергової місії в Україні буде "ударом у спину", - говорить Жданов.

У той же час в документі європейської зовнішньополітичної служби відзначено, що реакцію на місію з боку інших "суб'єктів, зацікавлених в ситуації в Україні", передбачити складно. І вона може негативно вплинути на політику Євросоюзу в цілому та інтереси в регіоні.

Передбачувано-загрозлива реакція Росії

А в Росії вже заявили, що поява військової навчальної місії ЄС в Україні викличе багато питань.
"Проти кого будуть "вчити" європейські інструктори, і хто буде їх "учнями"? Прикриваючись міфічною "російською агресією", Україна, таким чином, може перетворитися на полігон для нових військових провокацій щодо Росії на радість русофобам усіх мастей", - заявив голова комітету Держдуми сьомого скликання з міжнародних справ Леонід Слуцький.
Про те, що поява військової навчальної місії ЄС не подобається Росії, заявив і колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Якщо Євросоюз розгорне в Україні військово-консультативну та навчальну місію (EUATM), сам факт її появи вже буде дивно позитивним. Ми повинні за неї боротися і в дипломатичному, і в політичному сенсі, оскільки це стане проявом уваги Євросоюзу до сфери безпеки. Правильна історія, але комусь вона дуже не подобається. А саме - Росії та її друзям в ЄС", - сказав Клімкін в інтерв'ю Радіо Свобода.

На його думку, до адвокатів України в Брюсселі, що наполягають на створенні місії, належать Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія, Словаччина. Їх підтримують Швеція і Фінляндія.

"Вагатись можуть Німеччина, Нідерланди, Франція, Австрія, Італія. Рішення про її створення приймається консенсусом. Якщо хоча б одна з країн Євросоюзу буде категорично проти, - місії не буде. Тому нам з ними потрібно ретельно працювати", - додав Клімкін.

Ще відвертіше Росія висловилася про той факт, що НАТО заявляє про "відкритих дверей" для України і Грузії. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що це стало б найгіршим сценарієм. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на ТАСС. 
За його словами, до переміщення російських військ до кордонів України "там проводилися масовані навчання НАТО, що проходили у російського кордону".
Пєсков також прокоментував можливість вступу України в НАТО.

"Це сценарій, який виходить за червоні лінії національних інтересів Росії. Це той сценарій, який може змусити Росію вжити активних заходів для забезпечення власної безпеки", - заявив Пєсков.

Нагадаємо, Україна обговорює з НАТО об'єднання зусиль в Чорноморському регіоні.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме