"Підтримати"
Новини
Всі новини

РНБО: план оборони, держзрада, локдаун, офшори та багато іншого

У п'ятницю, 15 жовтня, відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони. Що обговорювалося - повідомив секретар РНБО України Олексій Данилов під час підсумкового брифінгу.

На порядку денному були наступні питання:
* затвердили перший в історії «План оборони України», над яким працювали два роки, там прописуються основи в тому числі територіальної оборони;
* розглянули «Стратегію біобезпеки», яка стосується пандемії коронавируса, подробиць Данилов не привів;
* про інформаційну безпеку доповідав міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко;
* ввели персональні санкції щодо людей, які брали участь в голосуванні в Держдуму РФ і забезпечували організацію проведення виборів на окупованій території Донбасу та Криму, таких 237 осіб;
* доповідь глав СБУ і МВС про справи, пов'язані з держзрадою, всього було 1600 таких справ з 2014 року, 400 осіб були в розшуку, скільки справ у судах Данилов не сказав, заявивши лише, що там «велика кількість»;
* що стосується опалювального сезону, то Данилов заявив, що рішення будуть прийматися «в разі потреби», при цьому «є питання з вугіллям», визнав секретар РНБО;
* про перспективу загальнонаціонального локдауна Данилов не сказав: «пік пандемії настане в кінці цього місяця, у період з 20-30 жовтня по 4-5 листопада, у влади є чітке розуміння того, скільки койко-місць може знадобитися: близько 50-52 тисяч осіб можуть перебувати в піковий період в лікарнях»;
* на питання про Pandora Papers і офшорах президента Володимира Зеленського Данилов відповів, що чітких доказів відмивання коштів не було пред'явлено.

План оборони України

“Було затверджено вперше в історії незалежної України план оборони України. Цей документ дає чіткі відповіді на ті виклики, які стоять перед Україною”, — сказав Данілов.
Рада національної безпеки і оборони України схвалила збільшення бюджету сектору оборони і безпеки на 2022 рік. У Державному бюджеті на 2022 рік запланований обсяг фінансування 5,95% від ВВП.

Санкції проти магазинів Mere

РНБО ввела санкції проти російської компанії Mere. 
“Наступне, що розглядалося — це санкції відносно компанії Mere. Вона після сьогоднішнього засідання РНБО не має права працювати (на території України — ред.). На сьогодні єдине місце — це Біла Церква залишилася там, де ще вони, так би мовити, пораються”, — сказав Данілов.
На уточнюючі запитання про закриття супермаркетів, Данілов сказав: “Вони працюють в Криму й тому потрапили під наші санкції”.
Влітку цього року Данілов заявляв, що мережа Mere, яка є проектом власників російської мережі дискаунтерів “Світлофор”, не буде працювати в Україні. Повідомлялося, що мережа дискаунтерів Mere планує відновити роботу свого магазину в Миколаєві і до кінця року відкритися в 40 містах України.

Санкції проти організаторів виборів

Введені санкції проти понад 230 осіб, які причетні до незаконних виборів на території ОРДЛО та окупованого Криму.
“Було прийнято рішення відносно тих людей, які приймали безпосередню участь в голосуванні, приймали роботу у виборах на території Криму, на території Донецької та Луганської областей. Сьогодні були наступні люди — 237 осіб. (До них — ред.) були застосовані санкції”, — сказав Данілов.
Після засідання РНБО 17 вересня Олексій Данілов повідомив, що Україна запровадить санкції проти учасників “виборчого процесу” до Держдуми РФ на окупованих територіях — членів дільничних комісій, агітаторів, кандидатів, всіх спостерігачів.

Незаконні дозволи

РНБО доручила Службі безпеки України перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості. Всього таких компаній 23. Данілов зазначив, що на сьогодні 211 компаній отримали 3044 дозволів на надровидобування.
“Ми сьогодні маємо інформацію від відповідних структур про наявність не до кінця вивчених процесів в цій царині. У нас є 23 компанії, які мають ліцензії на вуглеводні. На засіданні було доручено Службі безпеки Україні та відвідним органам розібратися, як так сталося, що ці компанії без відповідних нормативно-правових актів, які діяли на 2018 рік отримали ці дозволи. Відкрито кримінальне провадження і на наступних засіданнях буде інформування членів РНБО з цього питання”, — розповів Данілов.
В березні 2021 року РНБО прийняло рішення провести аудит всіх дозволів на користування українськими надрами.
Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки від 16 липня поточного року про корисні копалини. Кабінету міністрів дано доручення, які покликані стимулювати їх пошук, видобуток і збагачення.

Мінекології не виконує укази Президента

РНБО звернулася до прем’єр-міністра України Денис Шмигаль, щоб уряд розглянув роботу керівництва Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. 
“На превеликий жаль міністерство (захисту довкілля та природних ресурсів України — ред.) на сьогодні не в достатньому обсязі виконує укази Президента... З відповідним протокольним дорученням було звернення членів РНБО до прем’єр-міністра нашої країни розглянути питання роботи керівництва Міністерства на найближчому засіданні Кабміну”, — розповів Данілов.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини