"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скільки коштує український газ та за скільки нам його продають

В Україні собівартість газу власного видобутку становить всього 3 грн за куб, тоді як українці платять за нього 8 грн. Українського блакитного палива вистачає всього на 50% потреби. Про це у Верховній Раді заявив віцепрем'єр, міністр економіки Олексій Любченко, передає Ліга. Він нагадав, що якщо з тарифом для населення питання вирішене, а з комунальними підприємствами підписано меморандум, то у промислових споживачів у країні можуть виникнути проблеми через високі ціни на газ, пише Ліга.

Підприємства працюють за розрахунку, що тисячу кубометрів газу коштує близько 350 доларів. Водночас реальна вартість в окремі дні жовтня доходила до 1900 доларів.
"Собівартість українського газу – трохи більше ніж 3000 грн, а в балансі споживання український газ займає половину. Ціни на (європейському) ринку – вже понад 55 000. Потрібно говорити не стільки про населення і житлово-комунальну сферу, з якими уряд, підписавши меморандум, вирішив питання, а про промисловість, особливо хімічну, переробну, цукрову", – пояснив Любченко.
В Україні для населення встановили тариф на газ у розмірі близько 8 грн на кубометр. Він буде дійсним до травня 2022-го. Комунальні підприємства, які займаються виробництвам тепла і гарячої води, будуть купувати блакитне паливо за ціною трохи більш як 13 грн.
Бізнесу ж в жовтні пропонують купувати газ за більш ніж 39 грн за куб. А в пікові дні ціна на біржі може досягти більше від 500 грн за кубометр.
"Газпром" напередодні запуску "Північного потоку-2" обмежив поставки, не став замовляти додаткові потужності й фактично призвів до дефіциту блакитного палива. Додатково до цього:
* минула зима в Європі була холодною, сховища були виснажені;
* долучилися спекулянти на газовому ринку, через яких ціни почали різко злітати;
* Європа намагалася йти від використання вугілля, що також посилило дефіцит.
Єксперти вважають, що Україні загрожує серйозна економічна криза з різким зростанням цін, безробіттям і хвилею банкрутств. Колапс може виникнути саме через рекордні ціни на газ для промисловості.

Нагадаємо: Кабмін має надію збільшити здобич українського газу на 10% у наступному році. Та нам все одно буде не вистачати 40%. 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини