"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому в світі ростуть ціни на продовольство - ФАО

Ціни на продовольчі товари у вересні зросли майже на 33%. Разом з тим ціни на м'ясо практично не змінилися, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО).

Світові ціни на продовольчі товари зросли у вересні через жорсткість умов пропозиції і високого попиту на основні продукти харчування, такі як пшениця і пальмова олія.
Індекс цін на продовольство ФАО у вересні склав в середньому 130,0 пункту, що на 1,2 відсотка більше, ніж у серпні, і на 32,8 відсотка вище, ніж у вересні 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін на широко продаються продовольчі товари.
Індекс цін на зернові ФАО у вересні виріс на 2,0 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем, при цьому світові ціни на пшеницю зросли майже на 4 відсотки - і на 41 відсоток вище, ніж роком раніше - через скорочення обсягів експорту на тлі високого попиту. Світові ціни на рис також зросли у вересні, тоді як ціни на кукурудзу зросли на помірні 0,3 відсотка - в середньому на 38 відсотків вище в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - оскільки поліпшення глобальних перспектив врожаю і початок збирання врожаю в Сполучених Штатах Америки і Україна в значній мірі протидіяли зростанню цін. 
«Серед основних зернових культур в найближчі тижні в центрі уваги буде пшениця, оскільки необхідно перевірити попит на тлі швидко зростаючих цін», - говорить старший економіст ФАО Абдолреза Аббассіан.
Індекс цін на олію ФАО виріс на 1,7 відсотка за місяць - і приблизно на 60 відсотків в порівнянні з вереснем 2020 року - оскільки світові ціни на пальмове масло досягли 10-річного максимуму через стійкого глобального попиту на імпорт і побоювань з приводу нестачі робочої сили мігрантів, що впливає на виробництво в Малайзії. Світові ціни на рапсове масло також помітно зросли, в той час як котирування сої та соняшникової олії знизилися.
Індекс цін на молочні продукти ФАО збільшився на 1,5 відсотка в порівнянні з серпнем, оскільки стійкий світової імпортний попит і сезонні фактори в Європі і Океанії привели до зростання міжнародних котирувань всіх молочних продуктів, особливо масла.
Індекс цін на цукор ФАО був на 0,5 відсотка вище в порівнянні з попереднім місяцем - і на 53,5 відсотка в порівнянні з роком раніше - завдяки несприятливих погодних умов і більш високими цінами на етанол в Бразилії, найбільшому в світі експортері цукру. 
Індекс цін на м'ясо ФАО у вересні практично не змінився в порівнянні з попереднім місяцем і виріс на 26,3 відсотка в річному обчисленні. Котирування на баранину і яловичину зросли через жорстких умов пропозиції, в той час як котирування на м'ясо птиці та свинини знизилися на тлі значних обсягів світового пропозиції першого і зниження попиту на друге в Китаї і Європі.
Очікується, що світове виробництво зернових в 2021 році досягне рекордного рівня в 2 800 мільйонів тонн, але це менше, ніж очікувані потреби в споживанні в маркетинговому сезоні 2021/22 року, згідно з новими прогнозами в останньому огляді попиту і пропозиції зернових ФАО. 
В даний час ФАО чекає, що в 2021 році буде зібрано 776,7 млн ​​тонн пшениці, при цьому очікувані більш високі врожаї в Східній Європі і Австралії компенсують падіння врожайності через погодні умови і посівів в Канаді і Російської Федерації. Прогноз світового виробництва фуражного зерна в даний час складає 1 504 мільйони тонн, при цьому урожай сорго і ячменю в світі зростає швидше, ніж урожай кукурудзи. Світове виробництво рису прогнозується на рівні 50 мільйонів тонн, що є новим рекордом, в першу чергу відображає більш високі очікування від основної культури Індії.
У той же час світове використання зернових в 2021/22 році в даний час прогнозується на рівні 2 811 мільйонів тонн, що на 1,8 відсотка більше, ніж у попередньому сезоні, багато в чому завдяки очікуваному значного збільшення використання пшениці як корм для худоби - тенденції, частково обумовленою високі ціни на фуражне зерно.
Отже, очікується, що в 2021/22 році співвідношення світових запасів зернових до використання складе 28,4 відсотка, в порівнянні з 29,2 відсотка у попередньому році, але все ж буде відповідати загальному комфортного рівня.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме