"Підтримати"
Новини
Всі новини

Земля потьмяніла від зміни клімату, чим це загрожує

Вчені заявили, що наша планета стала тьмянішою, ніж в 1990-х роках. На це вплинуло зменшення кількості яскравих хмар над Тихим океаном. Про це повідомляє livescience. Також дослідження описано в статті, опублікованій 29 серпня в журналі Geophysical Research Letters.

Вчені кажуть, що через глобальне потепління почали нагріватися океани, і це в свою чергу знижує відбивну здатність планети.
"Зниження відбивної здатності стало для нас великою несподіванкою, коли ми проаналізували дані за 3 роки після 17 років відносного плато", - заявив один з авторів дослідження Філіп Гуд з Університету Нью Джерсі.
Вчені отримали і проаналізувати дані з супутників, а також земне сяйво. В результаті вони зафіксували зниження альбедо на 0,5%.
Причиною того, що планета стала тьмянішою, вчені вважають зменшення яскравих хмар, що відбивають світло над теплішою частиною Тихого океану.
На знімку, зробленому з Міжнародної космічної станції в 2011 році, видно сяйво Землі на Місяці. Красиве явище з'єднує клімат і яскравість: хмари. Хмари, як відомо, являють собою складну частину кліматичної головоломки: вчені щосили намагаються змоделювати, як хмари будуть реагувати на зміну клімату і як ці реакції, в свою чергу, вплинуть на майбутній клімат.
Дослідження спирається на два десятиліття спостережень за феноменом, який називають «земним сяйвом», який являє собою світло, яке Земля відбиває на поверхню темної сторони Місяця, в поєднанні з супутниковими спостереженнями відбивної здатності Землі, або альбедо, і сонячного світла.
Різні елементи, як на Землі, відбивають різну кількість світла: океани дуже мало, суша приблизно в два рази більше. Тим часом хмари відбивають приблизно половину падаючого на них сонячного світла, а сніг і лід - більшу частину одержуваного світла.
Вчені з обсерваторії Big Bear Solar в Південній Каліфорнії вивчають, як коливається світловий потік Землі з 1998 року, шукаючи зміни в тимчасових масштабах від добового до декадного. (Дослідники відзначають, що ці вимірювання носять відносний характер і вимагають більш надійних спостережень, можливо, навіть зі супутників або місячної обсерваторії.)
У новому дослідженні вчені об'єднали ці дані зі спостереженнями проекту НАСА «Хмари і система радіантної енергії Землі» (CERES), який працює з 1997 року з інструментами на безлічі супутників НАСА і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).
Дослідники об'єднали два набори даних, щоб зрозуміти, як і як змінюється яскравість Землі. За повні два десятиліття кількість світла, відбитого Землею, впало приблизно на 0,5% - або приблизно на піввата менше світла на квадратний метр. Велика частина змін сталася за останні три роки набору даних про земне сяйві, які дослідники проаналізували до 2017 року; дані CERES тривають до 2019 року і показують ще більш різке зниження до його кінця.
І за цей час, як визначили дослідники, яскравість сонця, яка в ході дослідження пройшло два періоди максимальної активності і один період затишшя, не мала значущого зв'язку з падінням відбивної здатності. Вчені прийшли до висновку, що зміна кількості світла, що відбивається Землею, має відбуватися через зміну самої Землі.
Зокрема, дані CERES відзначили зникнення яскравих хмар на малій висоті над східною частиною Тихого океану, біля західного узбережжя Америки, де вчені також реєструють різке підвищення температури на поверхні океану.
А оскільки світло, не відбивається в космос, залишається в системі Землі, зміна яскравості також має наслідки для майбутнього клімату, потенційно збільшуючи темпи зміни клімату, викликаного діяльністю людини.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини