"Підтримати"
Новини
Всі новини

Разумкову запропонували "на вихід", йде останній "слуга", що відкрито критикував Зе

Разумков запевняє, що не проти політики Зеленського в принципі. Разумков заявляє, що він категорично проти порушення Закону. Разумков нагадує Зеленському, що робота у команді - це вміння слухати критику та адекватно на неї реагувати. От про адекватне реагування Зеленський таки почув. І відреагував так, як здається необхідним йому.

Фракція "Слуг народу" 30 вересня розповсюдила серед депутатів ВР підписні листи за відставку Разумкова.
Цьому передували знакові для спікера події. 
Він неоднократно говорив із Президентом про своє бачення процесу прийняття законів у ВР та пропонував не порушувати ані законів, ані регламенту, який теж є законом.
Наприклад, при обговорення рішень СНБО щодо санкцій, він був проти того, щоб вони накладалися на громадян України, мотивуючи тім, що для українців досить діючих законів та правоохоронних норм, тому рішення про санкції поза цими нормами, а виключно за рішенням СНБО (координуючий орган й не більше), наприклад, тому ж Медведчуку - прийняті поза законом, й тепер Медведчук має можливість опротестовувати ці рішення у міжнародних судах. А нащо це країні? Мало інших проблем?
Чи ось - "турборежим" або "спеціальна процедура голосування". Ці дії - порушують регламент й тому є протизаконними. Про спеціальну процедуру (для можливості не враховувати тисячі поправок до проектів законів) кожного разу, для кожного закону, потрібно приймати окремий Закон. Але перед голосуванням за закон про олігархів, коли Разумков хворів, а Радою керував Стефанчук, ніякого спеціального закону не приймали, а більшу частину поправок відкинули. А поправки - це законна, конституційна діяльність депутутів, вони повинні подавати зауваження до проектів перед тим, як їх приймати. І це корінне депутатське право було порушено. А це знову прецеденти для подальшого оскарження рішень на основі такого недолугого, прийнятого всупереч нормам законодавства, Закону.
Зеленський - поспішає. Разумков - стримує та попереджає про наслідки поспіху. Зеленському ці стримування не до смаку. Йому набридло вислуховувати "лекції" Разумкова. Зеленський вважає, що Разумков підіграє олігархам та працює проти нього, проти фракції, проти партії. А повинен працювати на нього, на Зеленського, та на партію, бо саме Зеленський та партія привели його до політики та всадили у крісло спікера. 
Стефанчук із Арахамією Зеленському підспівують й наїжджають на Разумкова під час прямих ефірів на провідних каналів, щоби всі бачили, який він строптивий.
Разумков тримається, від свого не відступає й відповідає, що він такий, який вже є, що його пріоритет - діяльність за законом, а не всупереч йому. Бо так можно дійти й до того, що будуть ухвалюватися рішення, що суперечать Конституції, а саму Конституцію ненароком, під час турбо-експериментів, змінять, й це призведе до важких наслідків.
Як би там не було, підписи за відставку Разумковіа вже збираються й назад, до перемовин та перемир'я із Зеленським, кажуть серед слуг, Разумкову дороги нема. Бо Зе вважає, що діючий спікер йому заважає й хоче такого, що буде виконувати всі вказівки без зауважень. Тобто - Зеленському зараз потрібен Стефанчук. Іншої кандидатури, щоб замінити Разумкова, не пропонується.
Сам голова парламенту заявив, що він "не стане триматися за посаду", якщо ініціюють його відставку. До слова, в парламент в 2019 році "слуг народу" вів саме Дмитро Разумков, проте потім покинув посаду голови політсили. Сьогодні, 30 вересня, Дмитро Разумков на своєму Facebook написав, що голова фракції "Слуга народу" в ВР Давид Арахамія запросив у нього підписні листи за відставку Разумкова з посади голови Верховної Ради і пообіцяв їх надати, побажавши "слугам" "плідної роботи" в Трускавці.
Юрій Загородній, член регламентного комітету ВР, розповів, як проходитиме процедура зняття Разумкова з посади.
"Потрібно зібрати не менше 150 підписів. Потім це виноситься на розгляд Верховної Ради до сесійної зали, через Погоджувальну раду. Потім має відбутися звіт голови ВР Дмитра Разумкова, обговорення і голосування. Для відставки потрібно 226 голосів, спілкуючись з багатьма депутатами, наскільки мені відомо, є 230 голосів точно".
Висновок сумний.
Йде остання людина з оточення президента, яка могла сказати йому прямо в очі, що думає. І не просто сказати, а наполягати на повазі до Закону. Більш нікого нема, хто б давав Зеленському дзеркальце, щоби той мав змогу подивитися на себе зі сторони. Таким чином - концентрація влади в руках однієї людини, катастрофічно поглиблюється. 

Для самого Разумкова це, можливо, навіть найкраще. Так, він може щезнути з політики зараз, але він вже увійшов у історію України, й увійшов не самим поганим чином. А ще - він піде незабрудненим, що теж важливо. Коли Зе доведеться відповідати за всі порушення всіх норм та законів, Разумков зможе сказати: а я ж попереджав!

Iрина Шевченко, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини