"Підтримати"
Новини
Всі новини

Не підтвердив джерело доходів: податкова заарештувала гроші харків'янина при покупці авто та землі

У Харківській області викрили українця, який придбав цілу низку авто і земельних ділянок на суму 26 млн грн і не підтвердив джерела свого доходу. На кошти за це наклали арешт, пише Оbozrevatel.

"При цьому здійснені витрати в кілька разів перевищували офіційні доходи зазначеної особи. Операції мають ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом", – повідомляє пресслужба Державної податкової служби України 27 вересня.
"Органом досудового розслідування вжито невідкладні слідчі дії, за результатами яких на грошові кошти громадянина в сумі понад 26 млн грн накладено арешт. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває", – ідеться в повідомленні.
Як пояснили в Державній податковій службі, моніторингу в Україні підлягають два види фінансових операцій. Йдеться про порогові та підозрілі.
Фінансові операції є граничними, якщо:
* сума, на яку здійснюється кожна з них, дорівнює або перевищує 400 тис. грн (для суб'єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн);
* дорівнює або перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, яка еквівалентна за офіційним курсом гривні до 400 тис. грн. на момент проведення.
При цьому є одна або більше таких ознак:
* зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту в разі, якщо хоча б одна зі сторін має реєстрацію в державі, яка не виконує рекомендації міжнародних організацій, залучених до сфери боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним способом, фінансуванням тероризму;
* фінансові операції політично значущих осіб, членів їхніх сімей та/або осіб, пов'язаних із політично значущими особами;
* фінансові операції з переказу коштів за кордон (зокрема в країни, зараховані в офшорні зони);
* фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів).
Перекази незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо перевіряльник підозрює, що вони є результатом злочинної діяльності або пов'язані з фінансуванням тероризму.
Як раніше повідомляв Obozrevatel:
* в Україні з 1 вересня почалася кампанія з добровільного декларування. Подати декларацію можна через електронний кабінет Державної податкової служби;
* українець, який хоче переказати 10 тис. грн родичу, найімовірніше, під фінансовий моніторинг не потрапить, однак готівкою за допомогою терміналу анонімно переказати таку суму одним платежем не вдасться.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме