"Підтримати"
Новини
Всі новини

Білорусь з подачі Лукашенко перетворюється на військову базу Росії. Україна відповідає

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики та просторікує про примарні американські бази та табори бойовиків в Україні, паралельно перетворюючи Білорусь в суцільну військову базу Росії. Відповідну заяву зробив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

“Вкотре стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Олександра Лукашенка. Очевидно, що Олександр Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу та України зокрема. Він просторікує про примарні американські бази та табори бойовиків в Україні, паралельно перетворюючи сусідню нам Білорусь в суцільну військову базу Росії”, — заявив речник.
Дипломат підкреслив, що саме з боку Російської Федерації сьогодні йде основна загроза для України, Білорусі і дружнього нам білоруського народу.
Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії — ось над чим варто насправді замислитися в Мінську, наголосив він.
“Україна ніколи не втручалася і не втручатиметься у справи сусідньої Білорусі. Україна також ніколи не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу. Водночас, ми усіма силами і засобами далі захищатимемо свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції”, — підкреслив Ніколенко.
Він заявив, що Україна робить це не проти когось, а виключно тому, що бачить своє майбутнє в об’єднаній родині вільних європейських народів, де цінність життя, людська гідність і демократичний вибір є непорушними. Таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі, додав дипломат.
Раніше сьогодні самопроголошений президент Республіки Білорусь заявив, що домовився з російським лідером Владіміром Путіним вживати відносно України певні заходи у відповідь на нібито розгортання там американських військових баз США.
“Ми з Президентом Росії проводили і проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба робити якісь дії”, — сказав він.
Лукашенко вже неодноразово робив різкі заяви щодо України.
Так, зокрема, у серпні він зазначив, що Білорусь може “визнати” незаконну окупацію Росією Криму, “коли останній олігарх у Росії визнає Крим і почне поставляти туди продукцію”.
Лукашенко також заявляв, що Україна нібито взяла орієнтацію на конфронтацію і стала додатковою загрозою для білоруської держави.
* * *
Збройні Сили України повинні готуватися до можливої повномасштабної агресії з боку Росії. Про це попередив Головнокомандувач ВСУ Валерій Залужний. 
За його словами, загроза повномасштабної агресії з боку РФ була і буде, тому Збройні сили не повинні чекати "манни небесної".
"І, на жаль, повинен це помітити, що, мабуть, вона і буде далі. Відповідно наше завдання як ЗСУ - не чекати "манни небесної", ми до цього повинні готуватися. І ми для цього все робимо. У тому числі зі свого боку проводимо комплекс навчань, в тому числі до цих навчань залучаємо і наших західних партнерів, в тому числі і НАТО, а також партнерів по НАТО. Робимо все можливе для того, щоб у противника, скажімо так, було менше бажань такий сценарій реалізовувати", - попередив Залужний, передає Радіо Свобода.
Говорячи про військову загрозу з боку країни-агресора, генерал армії зауважив: "Я - військова людина, я повинен аналізувати ситуацію. І таку загрозу я бачу, звичайно".
Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив про те, що українські військові можуть відкривати вогонь на обстріл з боку бойовиків і російських гібридних військ на Донбасі.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини