"Підтримати"
Новини
Всі новини

Піщали 375 пищиків разом: новий культурний рекорд України встановлено у Валках

У м. Валки на Харківщині встановили новий національний рекорд: 375 дорослих і дітей одночасно свистіли на традиційній глиняній забавці – валківському свищику, який внесено до реєстру нематеріального надбання України. Про це розповіла кореспонденту Укрінформу організаторка рекорду, директорка Валківської районної дитячої школи мистецтв Ольга Тимошенко.

Масовий пересвист улаштували 16 вересня – до 375-річчя міста Валки. Спеціально до свята викладачі та випускники школи мистецтв виготовили відповідну кількість свищиків.
«У рекорді взяли участь усі охочі, від наймолодших учасників, від 3 років, до валків чан поважного віку. Це був пересвист, доволі гучний. Для нас важливо було показати єдність містян. Цей елемент культури – свищик – є нашим корінням, в кожному з нас є зерня гончара, гончарами Валківщина славилася. Важливим є не тільки вшанування наших традицій, а ще й відтворення і подальший розвиток», - зазначила Тимошенко.
Керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зазначила, що особливо цінно, що рекордом стало саме звучання традиційної глиняної забавки.
«В нас уже був рекорд зі свищиком на Чернігівщині, коли майстер виготовив найбільшу іграшку. На Валківщині ж підкреслили саме цінність мистецького культурного надбання, представили на рекорд «живого» свищика, звук цієї народної іграшки», - сказала Вєтрова.
Валківський свищик – глиняна звукова забавка, що має два основні та один або два (рідше три) додаткові отвори для видобування звуків. Виліплюють свищики лише руками, без застосування гончарного кола чи моделюючих форм, тому кожний виріб має унікальний вигляд і звучання. Забавка робиться у вигляді баранця, півника, кабанця, кози чи коника.
Нагадаємо, у серпні 2020 року мистецтво виготовлення глиняної звукової іграшки «Валківський свищик» включили до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини