"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що буде з тими, у кого є борги по комуналці

Борги споживачів за житлово-комунальні послуги є одним з факторів, який дуже ускладнює фінансовий стан підприємств комунального господарства. При цьому найбільші борги має саме населення, пише сайт Фінанси.

У Департаменті економіки та систем життєзабезпечення Мінрегіону кажуть, що за станом на 1 липня 2021 роки українці заборгували за комунальні послуги 66,4 млрд гривень.
Суми боргів за комуналку за видами послуг:
* Поставка і розподіл природного газу - 24,7 млрд грн;
* Поставка і розподіл електричної енергії - 7,1 млрд грн;
* Централізоване опалення та гаряче водопостачання - 21,5 млрд грн;
* Водопостачання і водовідведення - 6,4 млрд грн;
* Утримання будинків і прибудинкової території - 5,5 млрд грн;
* Вивезення побутових відходів - 1,2 млрд грн.
Одним із засобів впливу на боржників є звернення підприємств житлово-комунального господарства до суду, після чого держвиконавці можуть примусово:
* Стягувати кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права та майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;
* Утримувати заробітну плату, пенсію, стипендію та іншої дохід боржника;
* Вилучати у боржника і передавати стягувачеві предмети, зазначені в рішенні;
* Забороняти боржнику розпоряджатися і / або користуватися майном, що належить йому на праві власності, в тому числі засобами, або встановлення боржнику обов'язки користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем.
Вибирати нерухоме майно державні виконавці можуть тільки, якщо у боржника немає достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу вилучають окрему від будинку земельну ділянку або інше приміщення, що належать боржникові. В останню чергу держвиконавці прийдуть, щоб забрати житловий будинок або квартиру, в якому фактично проживає боржник.
Крім того, якщо сума боргу і пені не перевищує 20 мінімалок, відбирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій знаходиться таке житло, не будуть.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини