"Підтримати"
Новини
Всі новини

Педіатри не виявили залежності пологів від вакцинації

Канадські педіатри не виявили підвищення частоти передчасних пологів (до 37 тижнів вагітності) або мертвонароджень за перший рік пандемії. Дослідження фахівців відділення центру Маунт-Сінай від Університету Торонто з вибіркою у ~2,5 млн вагітностей в провінції Онтаріо опублікував журнал CMAJ.

Автори пишуть, що за останній рік з'явилися найрізноманітніші повідомлення про вплив пандемії: про те, що вона призвела до підвищення згаданих вище негативних явищ, або навпаки. І вирішили ретроспективно перевірити показники народжуваності в Онтаріо за 18-річний період. Період 2002-2019 порівняли з першим пандемічним роком з січня по грудень 2020-го.
З'ясувалося, що середня частота передчасних пологів в допандемічній вибірці склала 7,96%, а в пандемічній – 7,87%. Показники мертвонародження – 0,56% і 0,53% відповідно.
"Ми не виявили ніяких незвичайних змін в показниках в цілому або за підгрупами протягом перших 12 місяців пандемії COVID-19 порівняно з попередніми 17,5 роками", – зробили вони висновок.
Щоб уникнути впливу на результати сторонніх чинників, не пов'язаних з пандемією, вони розглянули результати народження в місцях з підвищеним ризиком заразитися SARS-CoV-2, а також порівнюючи народжуваність в містах та сільській місцевості, і в районах з різним рівнем доходів/життя.
"У деяких областях і для деяких людей епідеміологічні обмеження можуть бути вигідними (для якості народжуваності, – ред.), а в інших умовах або в окремих осіб обмеження можуть мати протилежний ефект", – пишуть автори.
Результати з країни з високим рівнем медицини необов'язково аналогічні показникам менш розвинених країн.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини