"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Без папірця ви..." - тепер все ми будемо жити з електронними документами

Глава держави Володимир Зеленський підписав Закон №1689-ІХ "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", прийнятий депутатами українського парламенту 15 липня. Таким чином в Україні буде скасований "паперовий режим" на державному і соціальному рівнях. Про це повідомляється на сайті Офісу президента. 

Відтепер в Україні вводяться нові терміни: "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронної взаємодії електронних ресурсів" та інші терміни, пов'язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг.
Які переваги нового Закону:
* буде спрощена процедура подачі заяви на реєстрацію шлюбу, нової юридичної особи, черги в дитячий сад;
* стане простіше отримати довідку з місця проходження служби, навчання, призначення пенсії, субсидій та інших соціально значущих виписок;
* отримання ряду електронних послуг і документів можна буде отримувати безпосередньо, без залучення співробітників державних органів;
* на одну електронну заяву можна буде отримати відразу кілька запитуваних послуг та документів.
Прийнятий норматив скасує необхідність для громадян надавати в державні органи ті дані про себе, які вже внесені до електронного реєстру.
У Зеленського зазначили, що прийняття цього Закону викликана позитивною динамікою в період "тестового періоду". З 2020 року електронними публічними послугами через Єдиний державний вебпортал і додаток Дія скористалися понад 570 тисяч українських громадян. Це стало приводом надалі врегулювати використання даної системою і закріпити її на рівні законодавства. Вже через три дні після підписання документа главою держави, він набере чинності.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини