"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перший президент України визнав свою головну помилку: не можна було вірити Росії

Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук назвав своєю найбільшою помилкою те, що він вірив Росії і сказав, що не мав права цього робити. Він згадав, що мав доступ до закритих архівів та бібліотек в Москві, коли три роки там навчався. За словами Кравчука, він знав те, що тоді ніхто ще не знав і думав, що Росія зміниться, передає LB.

Політик вважав, що країна буде дипломатичним шляхом домовлятися зі своїми сусідами, а не застосовувати силу. Однак, за словами Кравчука, Росія залишилася такою, якою була. Перший президент пошкодував, що раніше не зробив висновки, незважаючи на інформацію, якою володів. Він додав, що зрозумів, хто найбільше заважає будувати незалежну Україну, коли очолив державу, – Росія.
Кравчук нагадав, що вже в той час війська країн СНД вели бойові дії в Нагірному Карабасі. Ними керував радянський і російський воєначальник Євген Шапошников. Тоді почався військовий конфлікт у Придністров'ї.
Перший президент помилково вірив, що Росія хотіла корінних змін, незалежності та співпраці з Україною. Однак, за словами Кравчука, не можна було тоді передбачити все те, що сталося більш ніж за 20 років.
"Однак якщо мої візити в Росію були суто офіційними, то візити Кучми, його зустрічі з російськими президентами, з прем'єрами були не просто офіційним, вони були напівофіційними", – сказав Кравчук.
Він зазначив, що другий президент України, ексголова ТКГ Донбасом Леонід Кучма не просто вірив у можливу співпрацю з Росією, а й робив для цього відповідні кроки.
Нагадаємо: родичі першого президента України, голови делегації країни в ТКГ щодо Донбасу Леоніда Кравчука заборонили лікарям коментувати стороннім особам стан його здоров'я. Але відомо, що він погіршився.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини