"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чого боїться Зеленський: президент змінив голову Служби зовнішньої розвідки

Президент Володимир Зеленський змінив голову Служби зовнішньої розвідки України. Новим очільником СЗР став Олександр Литвиненко, який до цього очолював Національний інститут стратегічних досліджень. Укази про кадрові зміни оприлюднені на сайті Глави держави.

Після порушення кримінальної справи стосовно Зеленського у зв'язку з провалом операції з арешту вагнеровцев, прездент вирішив зробити кадрові перестановки, зокрема, у Службі зовнішньої розвідки.
“Призначити Литвиненка Олександра Валерійовича головою Служби зовнішньої розвідки України”, йдеться у президентському указі № 303/2021 від 23 липня.
Президент підписав і два супутні укази — № 301/2021 та № 302/2021 — про звільнення Валерія Кондратюка з посади голови Служби зовнішньої розвідки України та про звільнення Олександра Литвиненка з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Хто такий Олександр Литвиненко

Народився 27 квітня 1972 року у місті Києві. Одружений, є син і донька 2011 року народження. Доктор політичних наук, професор, Залужений діяч науки і техніки України. Генерал-майор запасу. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, відзнакою Президента України — ювілейною медаллю “25 років незалежності України”.
Освіта вища: у 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Велика Британія; у 2009 році — Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “правознавство”; у 1994 році — Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю “прикладна математика” (люстраційну перевірку пройшов у 2015 році).
Працював на різних посадах у СБУ, Апараті РНБО, з 05.04.2014 по 13.08.2019 був заступником секретаря РНБО, а з 13.08.2019 — директором Національного інституту стратегічних досліджень.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини