"Підтримати"
Новини
Всі новини

Їжа майбутнього може здатися вам гидкою та неприйнятною, але... їсти будемо

Комахи з екзотичної їжі перетворюються в звичайний продукт харчування, багатий білком і не містить алергенів або токсинів. Вирощування комах в промислових умовах - це вже поточний тренд харчової індустрії, а не фантастичне майбутнє. Корреспондент.net розповідає про переваги введення комах в раціон.

Зараз на нашій планеті живе близько восьми мільярдів людей. За прогнозами ООН, до 2050 року їх число зросте до десяти мільярдів. І щоб нагодувати всіх, доведеться збільшити виробництво їжі.
Однак вже зараз людство використовує на 60 відсотків більше ресурсів, ніж може зробити. Третя частина всієї виробленої їжі в світі викидається, при цьому десять відсотків жителів планети голодують.
М'ясо - це по суті суміш з жирів, амінокислот, різних мінералів і води. Аналогічні складові містяться і в рослинах. Однак виробництво продукції тваринництва вимагає великих вкладень ресурсів для відносно невеликого виходу калорій.
За даними досліджень Accenture, одне куряче яйце має індекс ефективності 39: 1. Це означає, що для отримання однієї одиниці енергії у вигляді калорій, потрібно затратити 39 еквівалентних одиниць енергії.
Щорічно 70 відсотків прісної води витрачаються сільським господарством, а скотарство відповідально за п'яту частину зміни клімату на планеті, що, за даними ООН, більше сукупного впливу всього світового транспорту.
У 2019 людство отримувало 37 відсотків необхідного білка з м'яса і молочних продуктів. Для їх виробництва використовували 77 відсотків усіх сільськогосподарських земель планети.
Вживання комах в їжу вважають одним з альтернативних варіантів отримання достатньої кількості білка, оскільки вони не тільки доступні і поживні, але і не шкодять екосистемі.
Жуки мають так званим високим коефіцієнтом засвоєння корму, оскільки є холоднокровними. В середньому на один кілограм маси комасі потрібно два кілограми корму. При цьому комахи можуть харчуватися відходами та вимагають менше води і площі проживання.
Так, минулого місяця сушені борошняні черв'яки - личиночная форма великого борошняного хрущака - стали дозволені до вживання в їжу в Євросоюзі.
"Комахи є альтернативним джерелом білка, який здатний підтримати перехід ЄС до більш стійкої продовольчої системі", - вказали в Єврокомісії.
Європейське відомство з безпеки продуктів харчування (EFSA) в середині січня визнало цих черв'яків придатними для вживання в їжу - у вигляді цілої личинки в якості закуски або порошку як одного з інгредієнтів в ряді харчових продуктів.
Заява про дозвіл на вживання личинок в їжу подала французька компанія Agronutris. Рішення ЄС дозволяє їй протягом п'яти років бути єдиним постачальником продуктів, що містять цих комах. Потім ринок буде відкритий і для інших гравців.
Продовольча і сільськогосподарська організація ООН повідомляє, що існує приблизно 1,9 тисячі видів комах, придатних в їжу.
Цвіркуни, коники і борошняні черв'яки вже входять в страви в багатьох частинах світу. Приблизно два мільярди людей на планеті регулярно вживають в їжу комах. І в даний час європейські експерти працюють над рішеннями по ще 14 продуктів з комах, відзначили в EFSA.
У Франції вже існує ресторан Inoveat, де шеф-кухар Лоран Вейе подає страви на основі комах. Одна з топових позицій - салат з креветок з жовтим борошняних хробаком і хрусткими комахами на овочах.
Вейе повідомляє, що вирощує борошняних черв'яків на місці, годує їх вівсяними пластівцями і овочами. Вони, за його словами, вмирають природним чином через чотири місяці або рік, після чого їх збирають для приготування.
Тренд посилюється зі зростанням інтересу людей до здорового і екологічному способу життя, флексітаріанству (зменшення споживання м'яса) і палеодіете (передбачуваному раціону людини епохи палеоліту).
Комахи складаються з білка в середньому на 70 відсотків. У цвіркуна вміст незамінних амінокислот (валін, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан і фенілаланін) вище або порівняти з яловичиною, яйцями, соєю і бобами.
З комах можна отримувати і інші поживні речовини. Наприклад, омега-3. Залізо і цинк з комах - правда, як і з усього м'яса - набагато краще засвоюються людиною, ніж рослинні аналоги.
Ризик харчових алергій мінімальний. Антибіотики при вирощуванні комах не використовуються, тому ситуація з антибіотикорезистентністю посилюватися не буде. Паразитами або інфекціями заразитися малоймовірно, особливо якщо застосовується термічна обробка.
І, до речі: в Узбекистані цвіркунів вже визнали халяльної їжею і дозволили їх вживання.
Управління мусульман Узбекистану прийняв фетву про те, що хрусткі цвіркуни, які вирощуються з недавніх пір в країні, є халяльної продукцією і може використовуватися в якості їжі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме