"Підтримати"
Новини
Всі новини

Екоцид в Вінницькій області розслідує СБУ: тут "закопували" сотні тонн токсичних відходів

На Вінниччині запобігли екологічній катастрофі — керівництво одного з місцевих підприємств щомісяця “закопувало” майже 500 тонн токсичних відходів неподалік від населених пунктів. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“СБУ викрила керівництво одного із вінницьких підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Щомісяця ділки несанкціоновано “закопували” майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів", - сказано у повідомленні.
За попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до РФ.
"Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися. Втім, ділки, з метою отримання надприбутків, приховано, без відповідних дозвільних документів вивозили їх на орендовану у держави ділянку за межами облцентру. При чому діяли вони протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу", - розповіли у СБУ.
За результатами ініційованих СБУ лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за статтею “Екоцид”.
Під час обшуків в офісних приміщеннях учасників схеми правоохоронці виявили:
- документальні матеріали;
- чорнові записи;
- комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.
"Крім того, спеціалісти Державної екологічної інспекції України зафіксували обсяги забруднення територій, а також інші грубі порушення чинного законодавства, про що складено відповідний акт. Вирішується питання щодо призупинення в судовому порядку діяльності підприємства", - додали у СБУ.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до правопорушення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме