"Підтримати"
Новини
Всі новини

Стратегія ЄС щодо РФ: протидія, стримування, взаємодія та захист України

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель представив в середу спільну заяву зовнішньополітичної служби ЄС і Єврокомісії (ЄК) про відносини з Росією, в яких ЄС дотримуватиметься трьох принципів: протидіяти, стримувати, взаємодіяти, передає УНН.

“У нинішніх умовах перспектива оновленого партнерства між ЄС і Росією, що дозволяє забезпечити більш тісну співпрацю, представляється віддаленою перспективою. Зараз нашим завданням має бути пошук шляхів, які дозволять змінити нинішню динаміку і перевести наші відносини в більш стабільну і передбачувану площину. ЄС буде одночасно протидіяти, стримувати і взаємодіяти з Росією на підставі загального (для всіх держав ЄС) розуміння цілей Росії і принципів прагматизму”, — сказав Боррель на прес-конференції у Брюсселі.
Дана стратегія заморожування відносин з РФ вже затверджена Єврокомісією, тепер її повинні прийняти глави держав і урядів ЄС на саміті 24-25 червня. Її представили на наступний день після саміту ЄС — США в Брюсселі, де сторони зобов’язалися значно активізувати трансатлантичне партнерство, припинити торговельні війни і координувати свої дії з Росії і Китаю.

Що означають: протидія, стримування і взаємодія

Боррель роз’яснив кожну з трьох тез. “Протидіяти” Росії ЄС має намір на російській території і пострадянському просторі. Він хоче перешкоджати порушенням прав людини в Росії, порушень суверенітету України, відповідати на “шкідливі дії уряду Росії, включаючи гібридні атаки”. Крім того, ЄС має намір “обмежувати ресурси, які уряд Росії може залучити для проведення руйнівної зовнішньої політики”.
“Стримувати” ЄС має намір російський вплив на своїй території, на міжнародних майданчиках і на уми єврогромадян. “ЄС повинен стримувати спроби Росії підірвати європейські інтереси, для цього сам Євросоюз повинен стати сильнішим і стійким”, — зазначив Боррель. Євросоюз має намір розвивати свої кібернетичні і оборонні можливості, а також можливості “стратегічної комунікації”. ЄС має намір тісно координувати свої дії з НАТО і Групою семи (саміти яких пройшли з 11 по 14 червня у Великій Британії і Бельгії), а також “підтримувати своїх східних партнерів”.
Продовжувати взаємодіяти з Росією ЄС готовий “щод кількох стратегічних завдань”, де прогрес без Росії неможливий. Йдеться про боротьбу з потеплінням клімату, боротьбу з пандемією і громадське здоров’я, крім того в стратегії пропонується “проводити більше технічних консультацій з російським урядом, з широкого кола економічних подразників, які знижують конкурентні переваги ЄС”. Тобто з економічних і регуляторних заходів Росії, які не вигідні Євросоюзу. ЄС також готовий вести діалог з Арктики та інших напрямках регіонального співробітництва, а також щодо врегулювання глобальних і регіональних конфліктів.
Крім цього ЄС в черговий раз запропонував “активізувати контакти між людьми”, вводячи спрощення візового режиму, але лише “для окремих категорій громадян”.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини