"Підтримати"
Новини
Всі новини

Протистояння США з Китаєм: сенат виділив 250 млрд доларів

Сенат США переважною більшістю голосів напередодні ухвалив законопроект, спрямований на стимулювання виробництва напівпровідників у США і розвиток штучного інтелекту та інших технологій в умовах зростаючої міжнародної конкуренції, передусім з боку Китаю, повідомляє УНН з посиланням на Associated Press.

Центральним елементом законопроекту є виділення 50 мільярдів доларів Міністерству торгівлі США для підтримки розробки та виробництва напівпровідників за допомогою досліджень і програм стимулювання, раніше схвалених Конгресом. Згідно з законопроектом, загалом виділяється приблизно 250 мільярдів доларів, при цьому велика частина з видатків припаде на перші п'ять років.
Прихильники назвали це найбільшою інвестицією в наукові дослідження у США за останні десятиліття. Це відбувається через те, що частка країни у виробництві напівпровідників у світі неухильно знижується з 37% в 1990 році до приблизно 12% зараз, а нестача мікросхем виявила вразливі місця в ланцюжку поставок в США, пояснює видання.
Одне з положень законопроекту передбачає створення нового управління з питань штучного інтелекту і квантової науки з Національним науковим фондом. Законопроект передбачає виділення до 29 мільярдів доларів протягом п'яти років для нової філії в межах фонду з додатковими 52 мільярдами доларів на його програми.
Голосування за законопроект (68 "за" - 32 "проти") демонструє, якою проблемою є протистояння Китаю економічно, раз вона об'єднала обидві партії в Конгресі США, відзначає видання.
Президент США Джо Байден привітав ухвалення законопроекту, заявивши: "Оскільки інші країни продовжують інвестувати в свої власні дослідження і розробки, ми не можемо ризикувати відставати. Америка повинна зберегти свою позицію найбільш інноваційної і продуктивної нації на Землі".
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини