"Підтримати"
Новини
Всі новини

E Японії влаштували масштабний розпродаж житла: що можна купити за 500 доларів

В Японії понад 8 мільйонів будинків виставлені на продаж за ціною від 500 доларів (від 13,7 тисячі гривень). Таким чином влада хоче привернути увагу нових жителів, пише Insider.

Більшість акційних об'єктів нерухомості розташовані в сільських районах. Деякі з них можна отримати навіть безоплатно.
У чому суть розпродажі
Влада нарахувала в Японії близько 8,49 мільйона покинутих будинків. З кожним роком кількість зростає. Так, з 2013 року до 2018-го їхня кількість збільшилася на 3,2%. Найчастіше будинки пустують через переїзд або смерть власників.
Для того щоб привернути увагу потенційних покупців, у декількох регіонах Японії навіть надають субсидії на ремонт будівель.
Занедбаний будинок у Японії можна купити за ціною від 500 доларів.
Де розташовані порожні будинки.
Найбільша кількість занедбаного житла розташована в префектурах Кагосіма, Кочі, Вакаяма й Токусіма. Його частка становить 18% від загального числа будинків.
У місті Окутама, що на заході Токіо, деякі будівлі навіть віддають безоплатно. Нові мешканці перетворюють їх на майстерні та перекусні. Місцева влада задоволена, адже це дозволяє не тільки зберегти будівлі, але й отримувати податки.
При цьому деяких регіонах створили сайти, де вказано перелік вільних об'єктів нерухомості.
В Японії вважають, що розпродаж допоможе збільшити населення в префектурах і врятує будівлі від руйнування.
Влада готова надавати субсидії на ремонт занедбаних будинків.

* * *
Прагнення до пожвавлення сільських районів Японії є ключовою частиною соціально-економічних планів прем'єр-міністра Японії Есіхіде Суги щодо країни. Суга зробив відродження сільських районів наріжним каменем своєї політики, коли він вступив на посаду у вересні, пообіцявши стимулювати сільську економіку за рахунок розвитку туризму і заохочення сільськогосподарських реформ.
«Програма допомагає не тільки старим власникам, які з усіх сил намагалися використовувати власність і платити податки, але і місту, скорочуючи кількість покинутих будівель, які можуть впасти або іншим чином представляти небезпеку в майбутньому», - заявив представник Окутама.
У Мікасі, північній префектурі Хоккайдо, кількість порожніх будинків скоротилося на 11%, коли місто почало субсидувати догляд за дітьми і покупку будинку. Аналогічним чином, в місті Дайсен в префектурі Тотторі кількість порожніх будинків скоротилося на 7,9%, коли місцевий уряд запропонувало гранти в розмірі 2 млн ієн (18 229 доларів США) тим, хто ремонтував певні будинки, зазначені в його базі даних.
У вересні Nikkei повідомив про програму, в рамках якої віддаленим працівникам, які зберігають роботу в Токіо, працюючи в сільській місцевості, буде надано грошовий грант в розмірі 1 млн ієн (9 114 доларів США). Тим часом, ті, хто відкриває ІТ-бізнес в сільській місцевості Японії, можуть подати заявку на грант в розмірі 3 мільйонів ієн (27 343 долара).
* * *
Проблема порожніх будинків в сільській місцевості не унікальна для Японії.
Як нещодавно повідомили Insider Тейлор Борден і Лібертіна Брандт, міста і селища по всій території США пропонують людям тисячі доларів - а в деяких випадках і безкоштовну землю - для переїзду.
В Італії південне село Чінквефронді стала новиною, коли почала продавати будинки за 1 євро (1,14 долара), щоб збільшити населення міста. І місто Лока на півночі Італії запропонував ту ж операцію, але підсолодило її, надавши віддаленим працівникам, у яких є діти, грошову винагороду в розмірі 9000 євро (10 971 долар), щоб вони переїхали туди, щоб заповнити свої покинуті будинки.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме