"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чого хоче Путін від України і чого буде домагатися будь-якими засобами

Президент Росії Володимир Путін 9 червня, в ефірі "Росії 24" в інтерв'ю пропагандисту Павлу Зарубіну, заявив, що ніяких гарантій невступу України в НАТО немає. А якщо, переживає Путін, країна стане членом Альянсу, то час підльоту ракет від Києва до Москви складе 7-10 хвилин. Також він сказав, що не поділяє позицію тих, хто посміюється над планами України стати частиною НАТО. "Можливо, Київ просто передчасно озвучив це", - сказав президент країни-агресора.
Путін додав, що Росія повинна вибудовувати зовнішньополітичні відносини, маючи на увазі можливість вступу України в НАТО. Він також упевнений, що, мовляв, та половина жителів України, яка не хоче в Альянс, - це розумні люди, які "не хочуть стати розмінною монетою і гарматним м'ясом".
"Як мінімум 50% жителів України не хочуть вступу країни в НАТО", - стверджує Путін.
"Зараз американські партнери говорять, що нічого не обіцяли ні Україні, ні українському керівництву, в тому числі президенту Зеленському. Звідки ми це знаємо? Можна собі уявити, що план вступу України в НАТО обговорюється, у всякому разі ніхто не каже "ні ", - додав президент РФ.
* * *
За підсумками телефонної розмови голови Європейської ради Шарля Мішеля та Путіна 7 червня Брюссель та Москва зробили заяву.
"Під час дзвінка президент Європейської ради підтвердив незмінну підтримку ЄС незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і наголосив на відповідальності Росії за повне виконання Мінських угод", - зазначено в заяві ЄС.
У Кремлі, в свою чергу, заявили, що сторони переговорів визнали другі Мінські угоди, підписані в 2015 році, безальтернативною базою врегулювання конфлікту на Донбасі. Як вважає російський президент Володимир Путін, основою виконання домовленостей є переговори Києва з "ЛДНР" і надання ОРДЛО особливого статусу.
"При обміні думками з внутрішньоукраїнського кризи з обох сторін констатовано, що мінський" Комплекс заходів "2015 року залишається безальтернативною основою врегулювання. Президент Росії наголосив на необхідності неухильного виконання київською владою всіх раніше досягнутих домовленостей, перш за все по налагодженню прямого діалогу з Донецьком і Луганськом і правовому оформлення особливого статусу Донбасу", - підкреслили в прес-службі глави російської держави.
* * *
Головною проблемою на переговорах з врегулювання конфлікту на сході України з точки зору Росії є небажання Києва вести переговори з представниками "ДНР" і "ЛНР". Через це, як вважають в Кремлі, ні просування в реалізації механізму угод і домовленостей про перемир'я. Українська держава, мовляв, має звертатися до Ради безпеки ООН і до так званим "представникам Донбасу" в тому випадку, якщо Київ має намір переглянути Мінські угоди. Про це заявив заступник голови Адміністрації президента РФ, учасник ТКГ Дмитро Козак.
В інтерв'ю телеканалу Росія 24 він розповів про те, що Київ всі роки збройного конфлікту відмовляється від діалогу з так званими "ЛДНР". З цієї причини, на думку Москви, блокуються переговори в рамках ТКГ і за домовленостями про перемир'я на Донбасі, досягнутим 27 липня минулого року.
"Київ не влаштовує одне, що вони повинні взаємодіяти з представниками Донбасу. Це основна проблема, яку намагаємося вирішити і в Контактної групи. Через це все питання стоять, зайшли в глухий кут і питання припинення воєнних дій, реалізація цього механізму який забезпечує це перемир'я, і політичні питання, гуманітарні, економічні. Це фундаментальна причина, чому шість років ми перебуваємо в глухому куті", - стверджує Козак.
"Україна повинна звертатися до Радбезу ООН і до представників Донбасу, якщо хоче переглянути Мінські угоди", - цитує Дмитра Козака російське інформагентство ТАСС.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини