"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гаряча точка: Вірменія звинувачує Азербайджан в порушенні його територіальної цілісності

12:30, 15 травень 2021
701

Генеральний прокурор Вірменії порушив кримінальну справу про "порушення територіальної цілісності" Азербайджаном після того, як міністерство оборони Вірменії звинуватило Азербайджан в переміщенні сил на його територію. Про це пише Reuters.

Міністерство оборони Вірменії заявило, що азербайджанські збройні сили "провели чергову провокацію проти суверенної території Республіки Вірменія, намагаючись забезпечити позиційне просування в прикордонних районах Варденіс і Сісіан".
Президент Франції Еммануель Макрон закликав азербайджанські війська вийти з Вірменії і закликав Раду Безпеки ООН допомогти врегулювати напруженість, йдеться в повідомленні Єлисейського Союзу. Франція є частиною Мінської групи, призначеної для посередництва між Вірменією і Азербайджаном.
Міністерство оборони Вірменії заявило, що вірменська сторона зупинила наступ азербайджанців і змусила свої війська повернутися на свої позиції.
Азербайджан відхилив звинувачення, заявивши, що він застосовує власну кордон і прагне пом'якшити напруженість в регіоні, заявив його міністерство закордонних справ пізно в четвер у четвер.
Міністерство Азербайджану назвало реакцію Вірменії на розвиток подій "неадекватною" і "провокаційною", додавши, що азербайджанські чиновники вели переговори з вірменськими прикордонниками.

* * *

В.о. прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян направив листи голові Ради ОДКБ, президенту Таджикистану Емомалі Рахмону і іншим членам ради організації в зв'язку з ситуацією на вірмено-азербайджанському кордоні. Як повідомила прес-служба МЗС республіки, про це в ході телефонної розмови повідомив генсеку ОДКБ Станіславу Засю в.о. глави зовнішньополітичного відомства республіки Ара Айвазян.
У МЗС зазначили, що співрозмовники продовжили обговорення кроків, що вживаються для врегулювання ситуації на державному кордоні Вірменії.

* * *

Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян заявив про звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням про військову допомогу в зв'язку із загостренням конфлікту на вірмено-азербайджанському кордоні.
Пашинян заявив, що таке заява викликана тим, що азербайджанські військові сили не повністю покинули територію Вірменії, незважаючи на укладену домовленість про повне виведення військ.
"Оскільки домовленість не виконана повністю, сьогодні я звернувся до президента Росії відповідно до Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу від 1997 року і Договором про вірмено-російської угруповання військ для надання Вірменії, в тому числі, військової допомоги", - сказав Пашинян
Він також зазначив, що Франція висловила готовність надати військову допомогу для врегулювання ситуації на кордоні Вірменії та Азербайджану.

* * *

Азербайджан прихильний усунення напруженості в регіоні, веде переговори з Вірменією щодо ситуації на кордоні. Про це заявив азербайджанський міністр закордонних справ Джейхун Байрамов в ході проведеного в п'ятницю телефонної розмови з виконуючим обов'язки помічника держсекретаря США Філіпом Рикером.

"Сторони обговорили поточну ситуацію в регіоні, провели обмін думками про напруженість на кордоні Азербайджану і Вірменії... Міністр Джейхун Байрамов підкреслив, що Азербайджан прихильний усунення напруженості в регіоні. Він довів до уваги співрозмовника, що для якнайшвидшого розв'язання напруженої ситуації на кордоні протягом декількох годин в регіон було командировано керівництво Держприкордонслужби Азербайджанської Республіки і з протилежною стороною ведуться переговори", - повідомляється на сайті зовнішньополітичного відомства.
Співрозмовники також наголосили на важливості вирішення напруженості за допомогою переговорів.

Нагадаємо

Вірменія і Азербайджан залишаються в суперечці після останнього кривавого конфлікту навколо нагірно-карабахського анклаву минулого року, який заблокував територіальні вигоди для Азербайджану, і в кінці кінців зупинив режим припинення вогню за посередництва Росії.

Після закінчення бойових дій в зоні конфлікту навколо Нагірного Карабаху восени 2020 року, коли під контроль Баку перейшли сім прилеглих до Нагорного Карабаху районів, межа Вірменії з Азербайджаном став проходити безпосередньо поруч з Сюнікській областю.

У середу Міноборони Вірменії повідомило, що рано вранці азербайджанські збройні сили в цілях "коригування кордону" намагалися провести "певні роботи" в одному з прикордонних районів Сюніка. Як заявили у відомстві, після заходів, вжитих вірменськими підрозділами, азербайджанські військові припинили ці роботи ведуться переговори по врегулюванню ситуації. Увечері того ж дня Пашинян зібрав засідання Ради безпеки республіки, в ході якого назвав події, що відбулися посяганням на територію Вірменії. За його словами, азербайджанські збройні сили перетнули державний кордон Вірменії, пройшовши вглиб на 3,5 км.
Згідно зі статтею 2 договору ОДКБ, в разі виникнення загрози безпеки, стабільності, територіальної цілісності і суверенітету одного або декількох держав-учасників якої загрози міжнародному миру і безпеці члени ОДКБ негайно пускають у хід механізм спільних консультацій з метою координації своїх позицій, виробляють і вживають заходів по надання допомоги в цілях усунення виниклої загрози.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини