"Підтримати"
Новини
Всі новини

Підсумки візиту Зеленського в Варшаву: досягнення та прикрі помилки

13:30, 05 травень 2021
1 339

Під час візиту президента України Володимира Зеленського в Варшаву, який стався 3 травня, з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої, главами України, Польщі, Литви, Естонії, Латвії було підписано спільну декларацію щодо європейських цінностей та перспективи євроінтеграції, в тому числі для нашої країни. Зеленський також запросив президента і першу леді Польщі до участі в саміті Кримської платформи, який відбудеться під час святкування 30-річчя незалежності України в серпні цього року, повідомлють Коментарі.

Підписання президентом України Володимиром Зеленським та президентом Польщі Анджеєм Дудою Декларації про європейську перспективу України наближає повноцінну інтеграцію України в Європейський союз, вважає президент України Володимир Зеленський.
"Президенти України та Польщі відзначили намір України подати заявку на членство в ЄС у майбутньому після імплементації положень Угоди про асоціацію за умови дотримання Копенгагенських критеріїв та погодилися, що Республіка Польща підтримуватиме Україну на цьому шляху", - йдеться в повідомленні, на сайті Офісу президента України.
В Офісі президента зазначили, що це вже другий подібний документ, укладений Україною з державою Євросоюзу. Як відомо, в березні цього року була підписана декларація з Литвою. Текст спільної декларації лідерів закріплює, що наша держава має європейську перспективу відповідно до статті 49 Договору про Євросоюз.
"Лідери України та Польщі у спільній декларації відзначили потребу у стратегічному перегляді європейської політики сусідства та Східного партнерства, щоб гарантувати політику "відкритих дверей" для тих асоційованих партнерів, які мають європейські прагнення та відповідають визначеним умовам і критеріям", - наголосили в Офісі президента.
* * *
Викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики, політолог Петро Олещук вважає, що візит президента України Володимира Зеленського в Польщу продовжує його зовнішньополітичну лінію. А вона полягає у встановленні взаємовигідного співробітництва з найближчими партнерами України і європейської (і євроатлантичної) інтеграції нашої країни. 
"Польща традиційно була найважливішим партнером України, який підтримував європейські амбіції нашої країни. Водночас нещодавно відносини країн переживали деяке охолодження. Однак загострення відносин з Росією надало привід все ж зосередитися на найголовнішому. І об'єднати зусилля", — зазначає Петро Олещук. 
На його думку, візит президента Зеленського був продуктивним і мав кілька важливих наслідків. 
"По-перше, Польща і лідери країн Балтії, які також відвідали Варшаву, в спільній декларації підтвердили підтримку України і її європейського вибору. По-друге, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на найближчому саміті НАТО, в червні, буде підійматися питання дорожньої карти щодо вступу України в Альянс. Таким чином, зусилля української влади щодо приєднання до НАТО набувають все більш матеріальні форми. І все більше країн НАТО декларують підтримку вступу України в ЄС і Північноатлантичного альянсу", — резюмує політолог. 
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко зізнався:
"У процесі виступу Зеленського під час його візиту до Варшави, думаю, не тільки мене неприємно вразила його фраза, що в СРСР були плюси і мінуси. У багатьох на цю пору припали дитинство і юність, і як людину я його розумію. Але як президент країни він не мав цього говорити. Тим більше як людина країни, яка де-факто була окупована і була частиною імперії. Тим більше — говорити це в Польщі, яка десятиліттями боролася за незалежність, в тому числі від Російської Імперії, від СРСР. І відзначала річницю Конституції, яка була незабаром потоптана, а країна розірвана трьома імперіями". 
Також експерт зазначив ще один неприємний момент. Будучи не просто за кордоном, а серед союзників, найвідданіших в боротьбі з Росією, президент України так і не зміг назвати те, що відбувається війною з РФ. 
"Він говорив про війну на сході, але це — гібридність, гра за московськими правилами. Не можна не говорити, з ким ми воюємо. Не можна не називати джерела проблем, — підкреслює Павло Жовніренко. — Як президент України, Зеленський під час війни з Росією повинен випромінювати впевненість в своєму народі, в своїй країні, що ми вистоїмо і переможемо. А коли йдеться про те, що ми не віддамо незалежність завдяки допомозі союзників — це невірно... Треба зрозуміти, що це наша війна, за нашу незалежність. І ніхто не буде боротися за нас". 
Також Павло Жовніренко вважає, що історичні проблеми між Україною і Польщею не вирішено, хоч Зеленський запевняв в іншому. Те ж питання про наш якщо не загалом, то хоча б схожому розумінню ролі УПА — і не тільки.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда і президент України Володимир Зеленський підписали спільну декларацію щодо європейської перспективи для України, тобто приналежності до ЄС.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини