"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дефіциту питної води не буде: вже є дешева і проста технологія опріснення морської води

Дослідники з Університету Південної Австралії розробили технологію високоефективного сонячного опріснення, яка допомагає отримати прісну воду з морської і навіть забрудненої води.

Зараз майже 2,7 млрд людей відчувають частковий брак води, ще 1,1 в принципі не мають її у вільному доступі — і в WWF очікують, що в найближчі десятиліття цей показник стане ще гірше. Тому вчені б’ються над тим, щоб виробляти більше прісної води і допомагати тим, хто її потребує.
Сонячне опріснення з’явилося ще в середині минулого століття, але до цього часу всі технології були не дуже успішними, особливо для масового виробництва чистої води. Вчені з Університету Південної Австралії заявляють, що «подолали цю неефективність», а їхня технологія зможе виробляти воду у великих обсягах і набагато дешевше наявних способів — таких як зворотний осмос.
В основі нового методу лежить фототермічна структура, яка знаходиться на поверхні джерела води і перетворює сонячне світло на тепло. Саме в цьому рішенні немає нічого нового, але попередні спроби закінчувалися втратою великої кількості енергії.
«Раніше багато експериментальних фототермічних випарників були в основному двомірними; це була просто пласка поверхня, і вони могли втрачати 10%-20% сонячної енергії в основний обсяг води і в довкілля. Ми розробили метод, який не тільки запобігає будь-яким втратам сонячної енергії, а й фактично споживає додаткову енергію з води і довкілля, тобто система працює зі 100-відсотковою ефективністю для сонячної енергії і витягує ще 170% енергії з води і довкілля», — пояснює принцип роботи нової технології Хаолан Сюй, один з авторів проєкту.
Тривимірна конструкція відводить надлишки тепла від верхніх поверхонь, розподіляючи енергію по всій поверхні випарника води. Таким чином всі поверхні випарника залишаються холодніше води і повітря. Цей метод дозволяє добувати 10−20 літрів прісної води на квадратний метр за день.
Практичність системи підвищується за рахунок того, що вона повністю побудована з простих, дешевих і екологічних матеріалів, які «можна купити в господарському магазині або супермаркеті». Конструкція фототермічної структури запобігає накопиченню солі та інших забруднювальних речовин на поверхні випарника, що полегшує обслуговування системи.
«Для його роботи не потрібно технічних знань, а витрати на обслуговування мінімальні. Ця технологія дійсно може забезпечити довгострокове вирішення проблеми чистої води для людей, які не можуть дозволити собі інші варіанти», — пояснює Сюй.
Зараз вчені вивчають ряд інших застосувань цієї технології — наприклад, вони хочуть навчитися очищати стічні води в промислових умовах.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме