"Підтримати"
Новини
Всі новини

У відповідь на стягування російських військ, Україна проводить масштабні навчання

У відповідь на стягування російських військ Україна провела навчання десантників в Херсонській, Одеській, Харківській та прикордонних областях, тобто, в регіонах, які можуть стати можливими вогнищами напруженості - на кордоні з Росією і в південних областях України. Також - відбулися масштабні антитерористичні навчання за участю СБУ, Нацполіціі, прикордонників та Нацгвардії, повідомляють в пресслужбі ООС.

* Командувач ООС генерал Володимир Кравченко запевнив, що всі підрозділи Об'єднаних сил готові до будь-яких дій з боку супротивника.

* Командир полку НГУ "Азов" Денис Прокопенко повідомив, що полк "Азов" в даний час теж знаходиться в підвищеній бойовій готовності.

* Військовослужбовці Держприкордонслужби відпрацювали дії в оборонному бою.

* Всі тренувальні заходи проводилися в умовах максимально наближених до реальних і з неухильним дотриманням прав і свобод громадян.

* * *

В Одеському обласному управлінні СБУ повідомили, що триденні тренування пройшли в умовах, максимально наближених до реальних. Їх метою було відпрацювання алгоритму протидії диверсійно-терористичних груп, перевірка рівня контрдиверсійні захищеності потенційно уразливих, стратегічно важливих об'єктів. В ході тренувань під посиленим захистом перебувають також об'єкти критичної інфраструктури, в тому числі енергетичної та транспортної системи. Спецслужбісти відпрацюють, зокрема, і захист кордонів держави, повідомляє прес-служба СБУ.

У навчаннях взяли участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, прикордонної служби, Національної гвардії, Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

В СБУ закликали громадян інформувати правоохоронців по телефону довіри 0800501482 в разі:

• прибуття або перебування підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об'єктах, будівель органів державної влади, об'єктів критичної інфраструктури і місць масового перебування людей;

• появів підозрілих транспортних засобів або безпілотних літальних апаратів поблизу стратегічних об'єктів;

• виявлення підозрілих предметів або засобів ураження;

• отримання інформації про наміри здійснення терористичної і диверсійної діяльності або інших протиправних дій.

* * *

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков проінспектував позиції підрозділів системи МВС для визначення необхідних заходів щодо додаткової оборони. За його словами, українські військові готові дати гідну відсіч ворожим силам РФ, повідомляє прес-служба відомства.
"Ми розраховуємо на мирний розвиток подій, уникнути тієї ескалації, яку готують російські найманці і російські збройні сили, але одночасно - ми повністю готові захищати наші рубежі. Основне завдання нашої перевірки - визначити всі необхідні заходи для додаткової оборони. Інспекція проходить по всій лінії фронту - в Донецькій і Луганській області. З 2015 року - це найбільша концентрація ворожих сил у наших кордонів. А з огляду на ту істерію і інформаційну атаку, яку проводять російські пропагандисти, можна сказати, що це найбільша загроза, - сказав Аваков. - Ми переживали не простий період ескалації. Ми вже не перший рік перебуваємо під тиском російського скаженого пса, який стоїть біля наших кордонів. Але ми готові. Ми на своїй землі, у нас немає іншого вибору, крім як захищатися, незалежно від того, як поведуть себе іноземні політики. Ми розраховуємо на дипломатичне врегулювання, але повністю готові до оборони", - додав він.
Аваков повідомив також, що крім військових нарад пройде навчання поліцейських по забезпеченню контрдиверсійних дій, а також навчання спільних сил ГСЧС і ДПСУ в акваторії Азовського моря по забезпеченню розмінування і всіх додаткових операцій. Під час інспекції міністру продемонстрували дії спецпідрозділу КОРД в разі захоплення берегових споруд.

"... Ми подивилися на взаємодію і озброєння підрозділів, починаючи з полку "Азов", а також подивимося на роботу берегових служб системи МВС. Оскільки узбережжі Азовського моря для нас пріоритетний напрямок з точки зору контролю держави і відсічі у разі агресії і висадки ворожого десанту на територію України", - сказав Аваков.
Міністр внутрішніх справ зазначив, що готовність підрозділів кардинально відрізняється від тієї, яка була в 2014 році. І з точки зору оснащення, і з точки зору бойового досвіду, і з точки зору ментальної готовності.

"Національна гвардія, поліцейські сили, прикордонники і навіть рятувальники, які в значній мірі готові до ліквідації наслідків в зонах конфлікту, демонструють високий рівень підготовки. І хочу, щоб агресор зрозумів: напад на Україну - не буде легкою прогулянкою, це будуть величезні втрати для того, хто вирішить зайти на нашу землю без нашої згоди", - сказав Арсен Аваков.

За словами Авакова, в ході перевірки було виявлено необхідність ряду адміністративних рішень точки зору забезпечення, як матеріального, так і військово-технічного.

"Такі рішення ми приймемо на рівні Кабінету міністрів і РНБО і будемо на 100% готові до виконання завдань. Починаючи з 2014 року - ми готуємося до наступу. Ми розраховуємо, що готовність вбереже нашу землю і наших солдатів. Також розраховуємо, що у світової спільноти вистачить вміння і розуму утримати агресора від різких дій", - сказав він.
* * *
В Україні у 2021 році заплановано проведення семи міжнародних військових навчань, для чого передбачено 38,6 мільйона гривень. Верховна Рада вже ухвалила закон, яким надається згода на проведення в країні навчань за участю іноземних збройних сил, повідомляє "РБК Україна". Фінансування їх проведення, з боку України, відбудеться за рахунок Міністерства оборони, всі вони пройдуть протягом березня-грудня 2021 року.

Заплановано наступні навчання:
* Rapid Trident - 2021. Ці традиційні українсько-американські навчання проходять щорічно на Яворівському полігоні Львівської області.
* Sea Breeze - 2021. Ще одні українсько-американські навчання, але вже для ВМС. Їх проведуть у Чорному морі.
* Warrior Watcher - 2021. Українсько-британське військове співробітництво донедавна складалося тільки у роботі у нас британських інструкторів. Але співпраця поглибилася. У позаминулому році під час навчань Warrior Watcher - 2019 в Миколаєві українські та британські військові відпрацювали захист аеродромів та об'єктів критичної інфраструктури. У цьому році також будуть такі навчання.
* "Козак Мейс - 2021". Це продовження українсько-британського співробітництва.
* Riverine-2021. Ці українсько-румунські навчання вже проходили тричі. Їх військові проводять в гирлі Дунаю, відпрацьовують патрулювання, відбиття нападу противника. Жирохов зазначив, що ймовірний противник партнерів, звичайно ж - Росія.
* "Сільвер Сейбер - 2021". Це навчання литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. Вони відбуваються по черзі в кожній з країн.
* Three Swords - 2021. Це поглиблення військового співробітництва України та Польщі в прикордонних регіонах.
* Важливо й те, що ВПС США "націлять" на Росію надзвукові бомбардувальники Rockwell B-1 Lancer, а американські бомбардувальники будуть регулярно патрулювати небо над Україною.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме