"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нова Програма медичних гарантій діє з 1 квітня: що змінилося

З 1 квітня в Україні запрацює нова Програма медичних гарантій, яка передбачає 35 пакетів медичних послуг. Три пакети будуть новими, а ще п'ять - виокремлені із вже наявних, повідомляє Національна служба здоров’я України.

Програма медичних гарантій — це перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.
За даними Національної служби здоров’я України, нові медпослуги включають:
лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах;
психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами;
вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Ще 5 медуслуг виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг. А саме:
стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах;
ведення вагітності в амбулаторних умовах;
лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах;
супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги;
готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії.
Як і в попередньому році, Програма медичних гарантій охоплюватиме такі види медичної допомоги, як: первинна, спеціалізована та високоспеціалізована допомога, екстрена, паліативна допомога та медична реабілітація, медична допомога дітям до 16 років та медична допомога при вагітності та пологах.
Залишаються пріоритетні напрями. А саме: лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда, медична допомога при пологах, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та 6 досліджень для раннього виявлення раку.
Відповідно до прийнятої постанови НСЗУ не оплачуватиме медичні послуги, які надаються за направленнями в паперовій формі. Всі надавачі медичних послуг за договором з НСЗУ зобов’язані вести електронні медичні записи про направлення в електронній системі охорони здоров’я.
Бюджет програми на 2021 рік становить 123,4 млрд грн.
Нагадаємо
Національна служба здоров’я з 1 липня 2021 року адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів. Рецепт на інсуліни буде винятково електронним, а маршрут пацієнта — зрозумілішим.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини