"Підтримати"
Новини
Всі новини

Більше 20 відсотків жителів Європи - люди старше 65 років

Європа стрімко старіє. Зараз в Євросоюзі кожному п'ятому - більше 65 років, і демографічні проблеми торкнулися всіх країн Європи. 

Країнами з найбільш віковим населенням у Євросоюзі стали Італія, Греція та Фінляндія, а Ірландія та Люксембург виявилися державами з наймолодшим населенням.
У країнах Євросоюзу спостерігається стійке старіння населення. Так, вік 20,6% жителів країн ЄС у 2020 році становив не менше 65 років, що на 3 в.п. більше, ніж десятиліттям раніше. Такі дані у вівторок, 16 березня, опублікував Євростат.
Країнами з найбільш віковим населенням у Євросоюзі стали Італія (частка осіб у ​​віці 65 років і старше - 23,2%), Греція та Фінляндія (по 22,3%), Португалія (22,1%), Німеччина (21,8%) і Болгарія (21,6%). У свою чергу, Ірландія (14,4%) і Люксембург (14,5%) виявилися державами з наймолодшим населенням у ЄС.

Демографічні проблеми в Євросоюзі, зокрема старіння і скорочення населення, визнають на офіційному рівні. Так, згідно з випущеною в червні минулого року доповіддю Єврокомісії Наслідки демографічних змін (The Impact of Demographic Change), до 2070 року кількість осіб працездатного віку в ЄС скоротиться на 18%, а частка жителів від 65 років і старше збільшиться до 30,3%. Тим часом усе населення Євросоюзу становитиме не більше 4% від загальносвітового, хоча в 1960 році цей показник становив майже 12%.

У Євростаті спрогнозували, що на кожну особу старше 65 років до 2100 року припадатиме менше двох осіб працездатного віку.
Раніше повідомлялося, що в Італії зменшують пенсійний вік і вводять базовий дохід.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини