"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скандальний закон про зниження ПДВ для "обраних" аграріїв підписано

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1115-ІХ, який знизить ПДВ з 20 до 14% для окремих аграріїв. Це призведе до втрат бюджету і створення нерівних умов у зоні. Про те, що документ підписаний, повідомили на офіційному сайті глави держави.

"Документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці і жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, суріпиці або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур", – йдеться в повідомленні на сайті президента.

Проти законопроєкту виступила найбільша профільна асоціація "Український клуб аграрного бізнесу". Не підтримав документ і глава фінансового комітету Данило Гетманцев. Незважаючи на це, депутатська група "Довіра", яку пов'язують з олігархом Андрієм Веревським, частина "слуг народу" і ще низка депутатів ухвалили згубний для українського бюджету рішення.

Документ не тільки приведе до падіння доходів бюджету, але і створить нерівні умови для аграріїв всередині країни:

* створить преференції для окремих великих латифундистів, головний з яких Андрій Веревський (група "Кернел");

* бюджет через зниження ПДВ втратить близько 16 млрд грн;

* низка народних депутатів, ймовірно, підтримали законопроєкт в результаті впливу з боку Веревського;

* через введення такого закону влада фактично визнає свою співпрацю з аграрним олігархом, тим самим підриваючи до себе довіру.

Як раніше писав Михайло Бродський, монобільшість прогнулася під групку з 20 депутатів під назвою "Довіра". Керує нею аграрний олігарх Андрій Веревський. Уже після ухвалення бюджету, після повного провалу фінансування медицини, він продавив злочинний і лобістський закон – знизив для себе і кількох великих аграріїв ПДВ з 20 до 14%. Унаслідок всі ми в розпал пандемії втратимо 16 млрд грн.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини