"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скільки років пиву: археологи виявили в Єгипті пивоварню, якій 5 тисяч років

Група американських і єгипетських археологів відкопала на території Абидоса (стародавнього міста Єгипту, а тепер археологічної зони) пивоварню, яка, пймовірно, є найдавнішим з подібних виявлених об'єктів, повідомляє в неділю агентство Associated Press (AP).

За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, пивоварня, схоже, відноситься до часів фараона Нармера - засновника I династії Раннього царства, який правив в кінці XXXII ст. до н.е.

Археологи виявили вісім приміщень, кожне - 20 м в довжину і 2,5 м в ширину. У кожному знаходилися приблизно по 40 глиняних резервуарів, в яких виготовлялося пиво.

Один з керівників археологічної команди доктор Меттью Адамс з Інституту образотворчих мистецтв (при Нью-Йоркському університеті) заявив, що, ймовірно, одержуваний з цієї пивоварні продукт використовувався в ритуальних цілях на церемоніях правлячої еліти. Так, з середини IV тисячоліття до н. е. Абидос був важливим релігійним центром Стародавнього Єгипту і одним з головних місць шанування бога Осіріса.

AP відзначає, що припущення про існування в цьому районі пивоварні вперше висловлювали британські археологи в 1900-х роках, проте тоді вченим не вдалося визначити її місце розташування.

Нагадаємо

Пиво - один з найдавніших напоїв, здавна відомий поряд з медом, квасом і вином.
Відомо кілька місць, де пивоваріння могло йти тисячі років тому.
Наприклад, в Гебеклі-Тепе виявлені пустотілі контейнери, в яких могла йти ферментація диких злаків вже у 9 тис. до.н.е.
У печері Ракефет в Ізраїлі теж є є сліди густого кашоподібного пива, звареного в 11 тисячолітті до нашої ери.
У ті ж часи вже варили пиво й на теріторії Єгипту.
До 3500 року до н. е. в Уруці (Шумер) вже з'явилося більше 20 сортів пива: «міцне», «червоно-коричневе», «пресоване», «темне», «добре темне» та інші.

Клинописна квитанція про отримання від пивовара Алула 4,5 літрів пива сорту «краще».

Пиво користувалося великою популярністю: воно було безпечніше води, яка часто могла бути забрудненою. Його використовували навіть як гроші, наприклад, платили ним тим, хто будував піраміди.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме