"Підтримати"
Новини
Всі новини

Майже ппівмільона українців отримали паспорти РФ за минулий рік

Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації повідомило, що видало 409,5 тис. своїх паспортів громадянам України, ще більше 120 тисяч отримали посвідку на проживання. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані міграційної статистики МВС РФ.

Зокрема, в документі “Окремі показники міграційної ситуації в Російській Федерації за січень — грудень 2020 року з розподілом по країнах і регіонах” вказується, що 409 549 громадян України — це “кількість осіб, щодо яких прийнято рішення про набуття громадянства РФ (прийом, відновлення, визнання)”. Російське відомство також не уточнює — люди з яких саме регіонів України отримали найбільше російських паспортів.

Також в статистичних даних повідомляється, що 124 528 українців мають “дійсні посвідчення на проживання до кінця звітного періоду”.

За минулий рік на міграційний облік в РФ було поставлено 791 618 українців. З них 19 086 вказали метою перебування в РФ — “туризм”; 10 115 — “навчання”; 184 063 — “робота”; 204 269 — “приватна мета”; 23 819 — “інше”.

24 квітня 2020 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, що спрощує отримання громадянства РФ — без відмови від попереднього. Документ дозволяє отримувати російське громадянство іноземцям без відмови від свого попереднього громадянства. Крім цього, громадяни Білорусі, Казахстану, Молдови та України можуть отримати громадянство РФ без обов’язкового проживання в Росії протягом п’яти років.

Також президент Росії підписав закон, який звільняє від сплати держмита в 3,5 тисячі рублів жителів підконтрольних бойовикам “ДНР” і “ЛНР” територій України, які подають заяви про вступ до російське громадянство.

На початку лютого 2020 року стало відомо, що влада Росії має намір скасувати норму про те, що іноземці зобов’язані відмовитися від наявного у них громадянства для отримання громадянства РФ. Йшлося про те, щоб визнати таким, що втратив силу пункт “г” частини першої статті 13 закону “Про громадянство Російської Федерації”. Згідно з ним, однією з умов отримання іноземними громадянами російського громадянства є відмова від наявного в них іншого громадянства.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини