"Підтримати"
Новини
Всі новини

СБУ збираються реформувати і позбавити правоохоронних повноважень

Депутати прийшли до висновку, що СБУ займається не властивими їй функціями, підміняючи МВС, і вирішили службу реформувати. 

Верховна Рада прийняла за основу нову редакцію закону про Службу безпеки України. "За" в першому читанні проголосували 285 народних депутатів на пленарному засіданні у четвер, 28 січня.
Законопроект у доопрацьованому вигляді підтримала переважна більшість депутатів Слуги народу (200 голосів), депутати фракцій Європейська солідарність (22), Голос (17), групи Довіра (17), частина представників ОПЗЖ (19), позафракційні (6) і чотири нардепи з партії За майбутнє.
Реформа, в разі остаточного схвалення, передбачає перетворення СБУ з правоохоронного в контррозвідувальний орган. СБУ позбудеться повноважень у сфері економіки і боротьби з корупцією, а після 2024 року - якщо ця норма не буде змінена під час другого читання - повністю позбудеться функцій досудового слідства.
Також передбачаються суттєве скорочення чисельності СБУ і її демілітаризація - співробітники більшості підрозділів матимуть не військові, а спеціальні звання.
На Банковій позитивно відреагували на ухвалення законопроекту про реформу СБУ в першому читанні.

"Сьогодні в парламенті прийняті два рішення, які в цілому є історичним поворотом для українських правоохоронних органів. Парламент прийняв за основу законопроект, який змінює функціонал СБУ, а також проголосував у цілому за закон про створення Бюро економічної безпеки. Ключове в цих рішеннях - фокусування СБУ саме на завданнях щодо захисту безпеки держави та позбавлення СБУ невластивих функцій, які могли використовуватися окремими співробітниками для тиску на бізнес, - заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.


За його словами, СБУ зможе зосередитися на тій роботі, яку можна назвати за визначенням спеціальною, спецслужбійською. А ось Бюро економічної безпеки - стане, швидше, аналітичним, ніж силовим, органом, який забезпечуватиме чистоту економічних процесів, їх прозорість.
Раніше глава СБУ Іван Баканов повідомив, що реформа спецслужби передбачає скорочення штату і підвищення заробітної плати.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини