"Підтримати"
Новини
Всі новини

Світовий туризм очікують сумні часи - прогноз Всесвітньої туристської організації

У 2020 році світовий туризм пережив найгірший рік за всю історію спостережень: згідно з останніми даними Всесвітньої туристської організації (ЮНВТО), число міжнародних поїздок знизилося на 74%. У всьому світі міжнародних поїздок відбулося на 1 мільярд менше, ніж в попередньому році, через безпрецедентне падіння попиту і широко поширених обмежень на поїздки.

Про це повідомила Всесвітня туристична організація при ООН у четвер, 28 січня.

Це можна порівняти з 4%-ним спадом, зафіксованим під час глобальної економічної кризи 2009 року. Згідно з останнім звітом ЮНВТО «Барометр світового туризму», колапс в сфері міжнародних подорожей є втратою експортних доходів в розмірі 1,3 трильйона доларів США, що більш ніж в 11 разів перевищує втрати, зафіксовані під час глобальної економічної кризи 2009 року.

Криза поставила під загрозу від 100 до 120 мільйонів робочих місць у сфері прямого туризму, багато з яких відносяться до малого і середнього бізнесу.

Незважаючи на те, що багато було зроблено для того, щоб зробити безпечні міжнародні поїздки можливими, організація вказує, що криза далека від завершення. Через мінливий характер пандемії багато країн в даний час знову вводять більш суворі обмеження на поїздки. До них відносяться обов'язкове тестування, карантин і, в деяких випадках, повне закриття кордонів - все це впливає на відновлення міжнародних поїздок.

У той же час очікується, що поступове впровадження вакцини COVID-19 допоможе відновити довіру споживачів, буде сприяти ослабленню обмежень на поїздки і поступово нормалізує поїздки протягом майбутнього року.

Перспективи відновлення міжнародних поїздок залишаються обережними. Останнє опитування Групи експертів ЮНВТО показує неоднозначний прогноз на 2021 рік. Майже половина респондентів (45%) прогнозують кращі перспективи на 2021 рік у порівнянні з минулим роком, 25% очікують аналогічних показників і 30% прогнозують погіршення результатів у 2021 році.

Загальні перспективи відновлення економіки в 2021 році, схоже, погіршилися. 50% респондентів тепер очікують, що відновлення відбудеться тільки в 2022 році в порівнянні з 21% в жовтні 2020 року. Частина, що залишилася половина респондентів, як і раніше очікує відновлення в 2021 році, хоча і нижчими за очікування, показаних в опитуванні в жовтні 2020 роки (79% очікували відновлення в 2021 році).

У міру відновлення туризму Група експертів ЮНВТО прогнозує зростання попиту на туристичні заходи під відкритим небом і на природі, а внутрішній туризм і "повільні подорожі" викликають все більший інтерес.

Спад торкнувся всіх регіонів світу.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон (-84%) - перший регіон, який постраждав від впливу пандемії, і регіон з найвищим рівнем обмежень на поїздки, що діє в даний час, - зареєстрував найбільше зниження турпоїздок в 2020 році (на 300 мільйонів менше).

На Близькому Сході і в Африці відзначений спад на 75%.

У Європі зареєстровано зниження поїздок на 70%, незважаючи на невелике і короткочасне пожвавлення влітку 2020 року. У цьому регіоні відбулося найбільше падіння в абсолютному вираженні: у 2020 році кількість іноземних туристів скоротилося більш ніж на 500 мільйонів чоловік.

У Північній і Південній Америці спостерігалося зниження на 69%.

Більшість експертів не очікують повернення до рівня, що передує пандемії, до 2023 року.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме